Hala mining yapılır mı?

Gelecek vaadeden bir iş değil. Bir arkadaşla saatlerce tartışmıştık 1 ay önce ve sadece 1 yılda kartların işi bitmeye başlıyor ve kazandığınla aynı kartlardan aynı sayıda alamıyorsun.
Kartların işi bir yılda falan bitmiyor, uzun süre kullanılıyor o konuda yanlışın var.

Ben RTX 2070 Super ile mining yapıyordum 1 ay önceye kadar. Günde 20 lira vermeye başlayınca direkt kapadım. Ekran kartı boşuna çalıştığı için.

Günde 1.50 dolara yakın verdiği için değmez diye düşünüyorum. Ama kazandığın para ile elektrik masrafını hesapla. Arada kalan yine iyi bir para ise belki değer.

Kartların işi bir yılda falan bitmiyor, uzun süre kullanılıyor o konuda yanlışın var.

Performansı iyice düşmeye başlıyor. Kazancından çok zarar vermeye başlar.

Arkadaşlar ETH 2,0 bu yıl içinde geleceği söyleniyor. Bende mininge girmeyi düşünüyorum 17 adet RTX 3060 almaya karar verdım ortalama 844 mh/s veriyor.
Karlı gibi duruyor sizin düşünceleriniz nelerdir?

Bundan 2 sene önce zamanlarda çok karlıydı hocam ama şu an elektrik zamlarından dolayı kar falan kalmadı mining de, ister girin ister girmeyin ama kar etmeniz zor, bence değmez.

24 kartlık 1388 mh/s lik rigim var Dual'de 33 gh/s de tonda kazıyor şu an gelirin 4 de 1'ini elektriğe veriyorum yani hala gayet karlı fakat önceden daha çok karlıydı bu yüzden çoğu kişi karlı değil gözüyle bakıyor. Olaya sadece ETH gözüyle bakmamak lazım ileride farklı bir coine geçildiğinde gelirler uçabilir veya daha az watt harcayan bir coin olursa da daha az elektrik ücreti ödenebilir birçok alternatif senaryo var.

Şimdi bende sayaca baktım bir hesap yaptım şu an Ethereum 2000 dolar ortalama düşünürsek dedim günde 0.0033 ETH kazıyorum. Karışık modellerde 8 kartım var. Dolar 16.5 kurundan 3267 TL yapıyor yaklaşık 540 TL de elektrik yakıyor hesaplarıma göre. Gene iyi gelir. Şu an başlayalı 2 ay oldu. Bu kur ile 20 ay da amorti oluyor. İnşallah Ethereum yükselir.

Şimdi bende sayaca baktım bir hesap yaptım şu an Ethereum 2000 dolar ortalama düşünürsek dedim günde 0.0033 ETH kazıyorum. Karışık modellerde 8 kartım var. Dolar 16.5 kurundan 3267 TL yapıyor yaklaşık 540 TL de elektrik yakıyor hesaplarıma göre. Gene iyi gelir. Şu an başlayalı 2 ay oldu. Bu kur ile 20 ay da amorti oluyor. İnşallah Ethereum yükselir.

Geçte olsa yükselir diyorum ben.

24 kartlık 1388 mh/s lik rigim var Dual'de 33 gh/s de tonda kazıyor şu an gelirin 4 de 1'ini elektriğe veriyorum yani hala gayet karlı fakat önceden daha çok karlıydı bu yüzden çoğu kişi karlı değil gözüyle bakıyor. Olaya sadece ETH gözüyle bakmamak lazım ileride farklı bir coine geçildiğinde gelirler uçabilir veya daha az watt harcayan bir coin olursa da daha az elektrik ücreti ödenebilir birçok alternatif senaryo var.
Kart modelleri nedir ? Güncel ETH kuru ve elektrik fiyatları ile nasıl 4'te 1 elektriğe veriyorsunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı