Rehber Half-Life 2 ABH Yapmak

282742

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar, bugün size speedrunlarda gördüğünüz ABH'yi tanıtıcam ve yapmanızı öğreteceğim. Rehber kısmı yok konu açarken siz bir şeyler yaparsınız moderatörler :) Öncelikle ABH nedir? ABH'nin açılımına "Accelerated Back Hop" denir. Öncelikle "ABH bize ne sağlar?" ABH Half-Life 1'deki movement özelliklerindeki bunnyhop gibi değildir. Fizik motorunun veya oyun motoru buna izin vermiş gibi bir şey. Hem ABH yapmanız için anlatıcam, hem de YouTube'da olan bir kaynaktan size video izleterek öğretmeye çalışacağım. Öncelikle en iyi pratik yapmanız için en iyi map 17. Otoyol'dur. Haritaya girdikten sonra konsola şu komutları yazmanızı istiyorum, engellenmemeniz için. "Ai_disable" "ai_norebuildgraph 1" bunları yazdıktan sonra hem enemy hem de ally AI kapanmış olur. Sonra "bind" komutunu kullanacağız. "Bind mwheeldown +jump" ve "bind mwheelup +jump" yazdıktan sonra videoyu izleyin ve denemeye çalışın. Herhangi bir düzlüğe geçtikten sonra sadece yaptığım şeyleri yapmayı deneyin. Benim attığım videoyu iyice izleyin yapmak istiyorsanız. Gördüğünüz gibi koştuktan sonra hemen arkamı dönüp yürümeyi bırakıp sadece CTRL ile ve bind komutu ile mousenin tekerleğine atadığım için mouse tekerleğini durmaksızın döndürdüğüm için hızlanmış oldum. Video şu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
NohBoard nedense durmuş. Ayrıca şu videoyu da izlemenizi çok öneririm. Aşırı işe yarıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konumu okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Acele ile yaptığım için sıkışık oldu, hatam varsa affola. Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere!

Son düzenleyen: Moderatör:
belli sürümlerinde oluyomu oyunun mesela yapabilmek içingidip hl2 1.0 sürümü gibi veya şu an güncel oyunda yapılabiliyormu(kaldırılmıştır diye umuyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı