Half Life 2 Conscripts (HL2 Beta)

Half Life 2 Beta'da olan bir Combine birliği vardı. Aslında kendileri örgütlenmiş bir ajan birliği idi. İçinde genelde daha çok Resistance tarafından insanlar bulunmaktaydı. Conscripts (Askerler) birliğinin başı Kaptan Vance idi. Kendilerinin Civil Protection olarak bilinen birlikten bile daha düşük yetkileri vardı.

Tabii silahlanma teçhizatı çok fazlaydı. Kullandıkları bazı silahlar: OICW, MP5K, Şok tabancası, Pompalı (Shotgun), GR9, AK47, El Bombası.

Bilinen yalnızca iki Conscript modeli vardır. Bunların bir tanesi Citizen 02 modeli için kullanıldı. Diğeri ise, Kaptan Vance'ın yüzü Citizen 08'e uyarlandı.

-Hydra'ya saldırırken, Askerler sadece etrafta koşar ve saldırmadıkları için sadece yanından geçerlerdi, mantıken saldırmazlardı. Askerlerin Hydra'ya karşı neden böyle davrandıkları hala bilinmiyor.

-Kombine veya Vatandaşlardan farklı olarak, Askerler merdiven tırmanma yeteneğine sahiptir.

Ayrıca kendileri C-130 uçuşunda bulunmaktadırlar. Orada da anlattığım gibi, senaryoya göre uçak düştüğünde Gordon ve Alyx'e yardıma gelen kişilerdir. Haklarında çok fazla bilgi yok kusura bakmayın.

Animal_running.jpg
Conscript_model.jpg

Hocam Şehir 17 dışındaki şehirler hakkında bilginiz var mı?
Combine yönetimindeki dünyada aslında bir sürü şehir var. Ama biz spesifik olarak başkent olarak da anılan ve Doğu Avrupa'da yer alan City 17'de başlıyoruz. Şehirlerden birine örnek verecek olursam;

Şehir 67: İstanbul,
Türkiye'de yer almaktadır. Caddelerin ve binaların çoğu bloke edilmiştir ve Combine kontrolü altındadır. Boğaziçi Köprüsü artık ulaşım için Combine tarafından kullanılıyor. Diğer küçük ve büyük köprüler çoğunlukla Combine kontrollüdür. Halkın şehirden kaçmasını önlemek için köprülerin bir kısmı kasıtlı olarak yıkılmıştır. Şehir halkı genel olarak vatanseverlerden ve ağır milliyetçilerden oluşuyor ve Combine yönetiminden nefret ediyorlar, bu da direniş tehlikesini arttırıyor. Halk; yönetime karşı aykırı davrandığı için şehirde yoğun bir anarşi mevcuttur, bu da Combine kolluk kuvvetlerinin işini daha zor hale getiriyor ve daha otoriter davranmalarına sebep oluyor. Vatansever ve özgürlüğe aç insanlar bu şehirde devamlı olarak Combine rejimine karşı savaşmaya devam ediyor. Bu sebeple diğer şehirlerin aksine sokakta Sivil Koruma grupları yerine Combine askerleri devriye geziyor.

Kaynak: HL2RP Fandom, Cities

Combine yönetimindeki dünyada aslında bir sürü şehir var. Ama biz spesifik olarak başkent olarak da anılan ve Doğu Avrupa'da yer alan City 17'de başlıyoruz. Şehirlerden birine örnek verecek olursam;

Şehir 67: İstanbul,
Türkiye'de yer almaktadır. Caddelerin ve binaların çoğu bloke edilmiştir ve Combine kontrolü altındadır. Boğaziçi Köprüsü artık ulaşım için Combine tarafından kullanılıyor. Diğer küçük ve büyük köprüler çoğunlukla Combine kontrollüdür. Halkın şehirden kaçmasını önlemek için köprülerin bir kısmı kasıtlı olarak yıkılmıştır. Şehir halkı genel olarak vatanseverlerden ve ağır milliyetçilerden oluşuyor ve Combine yönetiminden nefret ediyorlar, bu da direniş tehlikesini arttırıyor. Halk; yönetime karşı aykırı davrandığı için şehirde yoğun bir anarşi mevcuttur, bu da Combine kolluk kuvvetlerinin işini daha zor hale getiriyor ve daha otoriter davranmalarına sebep oluyor. Vatansever ve özgürlüğe aç insanlar bu şehirde devamlı olarak Combine rejimine karşı savaşmaya devam ediyor. Bu sebeple diğer şehirlerin aksine sokakta Sivil Koruma grupları yerine Combine askerleri devriye geziyor.

Kaynak: HL2RP Fandom, Cities
Herkesin yazabildiği, tamamen kurgu şehirler ile donatılmış bir site. Gerçek beta bu değil. Bilgi kirliliği yapmayın.

Herkesin yazabildiği, tamamen kurgu şehirler ile donatılmış bir site. Gerçek beta bu değil. Bilgi kirliliği yapmayın.
Bilgi kirliliği değil. Her ne kadar insanlar tarafından yazılmış olsa da başka şehirlerin de Half Life evreninde bulunması mümkün. Ayrıca ne betası? Ben beta hakkında bilgi vermiyordum. Şehirlerden birine örnek vermek için bunu yazdım sadece.

Son düzenleme:
Bilgi kirliliği değil. Her ne kadar insanlar tarafından yazılmış olsa da başka şehirlerin de Half Life evreninde bulunması mümkün. Ayrıca ne betası? Ben beta hakkında bilgi vermiyordum. Şehirlerden birine örnek vermek için bunu yazdım sadece.
Dostum, oyunun hikâyesi zaten Doğu Avrupa'da geçiyor. Oraya rastgele Amerika ve Asya kıtaları falan yazılmış.. Bu sadece fan made şeylerden biri..

Dostum, oyunun hikâyesi zaten Doğu Avrupa'da geçiyor. Oraya rastgele Amerika ve Asya kıtaları falan yazılmış.. Bu sadece fan made şeylerden biri..
Kaç kere açıklayacağım? Başka şehirlerin de olduğuna örnek vermek için yazdım onu. Zaten Half Life 2'nin giriş bölümünde tren istasyonunda da bir sivil Dr. Breen'i farklı şehirlerde de gördüğünden bahsediyor.

Geri
Yukarı