Half-Life 2 hakkında düşüncelerim

Oyunu indirimde Half-Life serisinin devamı diye aldım. Önce oyun hakkında iyi bulduğum şeyleri söyleyeyim. Grafikleri 1. oyuna nazaran çok daha iyi. Mekanikleri de pek kötü sayılmaz. Evet bence iyi olan tek yanı bu. Hikayesi de eh işte. Gelelim kötü yanlarına. Source oyun motoru yüzünden oyunu oynarken çok fazla midem bulandı. Fov ayarlarını yapsam bile mide bulantım geçmedi. Daha sonra bölümler çok karışık geldi. Half-Life oyununu rahatlıkla bitirirken bu oyunda çoğu kez YouTube'dan gameplay videolarını açıp izlemek zorunda kaldım. Can ve silah dağılımı çok saçma geldi. Cana ihtiyacın olduğu yerde silah, silaha ihtiyacın olduğu yerde ise can veriyor. Bazı savunma bölümlerinde hiç zorlanmadan geçebildim. Bana 3 tane taret verdi koskoca alanı savun dedi. Ben de kendimi odaya kapatıp girişlerine taret koyup içeri yemeğimi yemeye gittim. Geldiğimde ise bölüm bitmişti. Koskoca alanda küçücük geçitleri bulmak lazım. Oyuna puan vermem gerekirse 10 üzerinden iki. Pek beğenmedim.

Half Life serisini bitirdiğimde ağzım açık kalmıştı, nasip olursa ölmezsek kalırsak, 3.oyun piyasaya çıkarsa onuda bu zevkle oynamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı