Half-Life 3 neden çıkmıyor?

Hiç de öyle durduğunu sanmıyorum aslında.

Siz yapımcı olsanız, tarihin en çok oynanacak oyunlarından birisini muhtemelen de bugüne kadar çıkan oyunların tamamından daha yüksek satış rakamlarına ulaşacak bir oyunu, yıllardır en çok beklenen oyunlar listesinin zirvesinin sahibini, oyuncu kitlesinin sadece %10'unun hakkıyla kullanabildiği VR'a özel çıkarır mısınız?

Alyx zaten ufak bütçeli ama hoş deneyim sunan bir oyundu.

Half-Life 3, eğer bir gün gelirse devasa bütçeli bir oyun olarak gelecektir. Bu yüzden bence tek bir oyuncuyu bile kaçırmak istemeyeceklerdir.

Başka bir oyun yapımcısı olsa dediğiniz mantıklı fakat Valve idealist bir firma çıktığında oyunları hep devrim yaratsın istiyorlar. Dediğiniz gibi düşünselerdi zaten bu kadar bekletmezlerdi yeni oyunlarını. Belki dediğiniz gibi çıkar ama ben yine de çok ihtimal vermiyorum VR üzerinden yürüyeceklerdir. Göreceğiz artık umarım yine 15 sene bekletmezler.

Beklentiyi karşılayamayacaklarını biliyorlar. Şuan o kadar büyük bir beklenti var ki ağızlarıyla kuş tutsaklar o beklentiyi karşılayamazlar. Bence mantıklı ve başka hiçbir firmanın yapamayacağı bir şey bu. Düşünsenize Half-Life gibi bir oyunu Ubisoft gibi saçma sapan firmaların yaptığını.. Şimdiye Half-Life 85 görmüş olurduk.

Merhaba. Çok sevilen Half-Life serisini bilmeyen yoktur, şimdi benim merak ettiğim bir şey var ve olaya direk girmek istiyorum. Bu oyun neden çıkmıyor? Elbet bir sebebi vardır, CS Source 2 gibi bir anda gizlice çıkabilir mi? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Kanka Sadece half life değil ki Portal 3 team fortress 3 :D valve yapmıyor bıraktı valve

Merhaba. Çok sevilen Half-Life serisini bilmeyen yoktur, şimdi benim merak ettiğim bir şey var ve olaya direk girmek istiyorum. Bu oyun neden çıkmıyor? Elbet bir sebebi vardır, CS Source 2 gibi bir anda gizlice çıkabilir mi? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Çok eskiden Valve'a Half-Life 3 ne zaman çıkacak diye sorduklarında "Source 2'nin geliştirilmesi bitince yeni oyunlar üzerinde çalışmaya başlayacağız" demişlerdi ve Source 2 çıktı. Hem de CS 2'yi çıkaracaklar. Yani Valve yeni oyunlar üzerinde çalışıyor. Half-Life'ın yeni oyununu 4-5 seneye görürüz.

Bazen bir hikaye yi uzatmak gerekmez.

Valve, Source 2 grafik motorunu çok uzun bir sürede geliştirdi bildiğiniz gibi. Yani buna epey vakit harcadı. Dolayısıyla sıfırdan bir oyun projesine girmek için kendini yeterli göremedi. Ayrıca insanların Half-Life 3 beklentisi aşırı yüksek, adamlar beklentinin altında bir oyun ortaya koyarlarsa gerçekten büyük bir kargaşaya sebep olur. Şu an yeni bir oyun için çalışıp çalışmadıkları hakkında bir şey söylemek çok zor fakat şöyle bir tahminim var; eğer grafik motorunu en yüksek seviyeye kadar geliştirip kendilerini hazır görürlerse, o zaman oyunu hazırlamaya başlarlar. Çünkü böyle beklenen bir oyun sunmaları gerekiyorsa bunu en iyi şekilde sunmalılar ve Half-Life serisinden bahsediyoruz, oyun dünyasını sallayacak derecede iyi olmalı.

Zaten CSGO'da skin satışından falan parayı götürüyorlar. Half Life 3'ü çıkarmak için mantıklı hiç bir sebep yok.
Gerek Half Life isminden gerekse Valve isminden dolayı beklenti çok büyük. Oyun tarihine altın harflerle kazınacak bir oyun çıkmazsa, bu Valve için çok olumsuz olur. Düşünsenize Cyberpunk 2077 gibi buglu çıktığını? Her yerde gömüldüğünü? Bugların düzeltilmesi de oyunu kurtarmaya yetmiyor. Öte yandan çok muhteşem bir oyun bile çıksa bile sadece "İyi bir oyun" olarak kalacak. Witcher 3 gibi, RDR 2 gibi anılacak en fazla.

E Valve'nin oradan gelecek bir paraya da ihtiyacı yok. Kısaca gerek de yok sebep de yok.

Gabe 3 rakamını bilmiyor çünkü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı