Half Life Serisine Başlamak İstiyorum

ozaerden

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Half Life serisini baştan sona oynamak istiyorum. Grafik takıntım vesaire yok. Her oyununu oynamak istiyorum. İngilizcem yeterli olduğu için Türkçe yaması olmayan oyunları da oynayıp hikayeyi anlarım, sorun yok.

İnternetteki çıkış tarihlerine göre seriyi sıralamaya çalıştım ancak baktığım sitelerde herkes farklı bir şey söyleyince kafam karıştı. Sorularımı maddeler halinde sorayım;

1- Seriyi kaba taslak olarak şu şekilde sıraladım, doğru mudur?

• Half Life
  • Half Life Opposing Force
  • Half Life Blue Shift
  • Half Life Decay
  • Half Life 2
  • Half Life 2: Epidsode 1
  • Half Life 2: Epidsode 2

2- Serinin "Half Life 2: Lost Coast şeklinde bir oyunu (veyahutta yaması) varmış sanırım. Bunu birinci maddedeki sıralamanın neresine sıkıştırayım? :)

3- Orange Box şeklinde bir paket var, onu mu indireyim yoksa direk ayrı ayrı indireyim mi birbirine karıştırmadan? Çünkü pakette başka oyunlar da var.

4- Son olarak Portal 1 ve 2 oyunlarının doğrudan Half Life serisi ile bağlantısı olduğunu okudum. Bu oyunları da oynamalı mıyım? Eğer oynayacaksam Half Life serisi bitince mi oynayayım yoksa çıkış tarihlerine göre 1. maddedeki sıralamaya bunları da katalım mı?

Biraz uzunca oldu ama böyle güzel bir seriyi bu zamana kadar oynamadığım için pişmanlık duyuyorum ve eksik oyun kalsın istemiyorum.

Dipnot: Half Life 2 oyununu biraz oynamıştım hani Alyx bizi kurtarıyor, ışınlanırken kaza oluyor falan o oyunu biraz oynamıştım ancak bitirmedim.

Zahmet edip buraya kadar okuyan ve cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yanıt gelmemiş olsa da ben Half Life 1'den başladım. Oyun grafiklerinin eski olmasına takılan birisi olmadığım için oyun beni sardı açıkçası. Ancak oyunu bitirdiğim zaman nereden devam edeceğimi hala çözemedim, o yüzden konuyu güncelliyorum.

Sana önerim, Half Life: Black Mesa ile başlaman. İlk oyunun grafiklerinin çok daha iyi düzeye getirilmiş hali ve gerçekten o ilk zamanın tadını sana eksiksiz veriyor. Lost Coast sanırım Half-Life 2'ye çıkan bir DLC idi. Oyunun Orange Box sürümünü almanı öneririm. Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Team Fortress 2, Portal oyunlarını içeriyor çünkü. Black Mesa'dan sonra bunlara başlarsın. Zaten Opposing Force gibi birçok DLC'nin Half Life'ın hikayesiyle tam olarak bir bağlantısı yok ancak zamanında çok zevkliydi. İstersen oynayabilirsin. Portal hakkındaki sorun ile ilgili pek bilgim yok, Portal pek benim tarzım değil ve oynamadım henüz. Hikaye olarak da bildiğim kadarıyla bir bağlantı yok, belki oyunun içinde Half-Life'a ait bazı logoları vs. (easter egg) görebilirsin bu da bağlantı olarak söylenebilir mi bilmiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim. Birinci oyunun grafiklerine katlanmak yerine Black Mesa'yı oynayayım o zaman. Yanlış anlamadıysam hikayede falan bir fark yok, sadece grafik olarak geliştirilmiş hali, aynı oyunu oynuyoruz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı