Halk Erdoğan'ı seçti

Çoğu kişi kılıçdaroğlunu sorumlu tutuyor ama bence ilgisi yok bu seçimde Mansur Yavaş'ta aday olsa Ekrem İmamoğlu da olsa her türlü Erdoğan yine alırdı Erdoğan muhafazakar ve milliyetçi kesimi öyle bir kendine bağlamış ki ülke ne kadar zor durumda olursa olsun yine Erdoğan'ı seçiyorlar bakalım dolar 30'u geçtiğinde biz kendi ülkemizde azınlık olduğumuz da suriyeliler ve Afganlar rahat rahat karılarını kızlarını taciz etmeye başladıklarında adalet tamamen sarayın elinde olduğunda bir daha ki depremde insanların ayakta duran evi kalmadığında insanlar aç kaldığında ne kadar pişman olduklarını göreceğiz. 🙂

Çoğu kişi kılıçdaroğlunu sorumlu tutuyor ama bence ilgisi yok bu seçimde Mansur Yavaş'ta aday olsa Ekrem İmamoğlu da olsa her türlü Erdoğan yine alırdı Erdoğan muhafazakar ve milliyetçi kesimi öyle bir kendine bağlamış ki ülke ne kadar zor durumda olursa olsun yine Erdoğan'ı seçiyorlar bakalım dolar 30'u geçtiğinde biz kendi ülkemizde azınlık olduğumuz da suriyeliler ve Afganlar rahat rahat karılarını kızlarını taciz etmeye başladıklarında adalet tamamen sarayın elinde olduğunda bir daha ki depremde insanların ayakta duran evi kalmadığında insanlar aç kaldığında ne kadar pişman olduklarını göreceğiz. 🙂

Kemal Beye alevi olduğu için vermeyen kesimde var Mansur Beyi bilmiyorum fakat Ekrem Bey aday olsaydı belki bir ihtimal olabilirdi diye düşünüyorum.

Suç Atatürk'ün diyorsun yani.
Kesinlikle. Bu halka bu muamele. Ne bunlara cumhuriyet, seçme seçilme hakkı ve özgürlükler falan. Padişah olacaktı, saraylarda kalacaktı. O gitti özgürlükler dedi, tavanından su akan köşklerde hasta oldu.

Şart falan değildi. Kemal Kılıçdaroğlu siyaset hayatının en başından sonuna kadar başarısız bir insandır. 2018'de hatta daha önce eğer bu sefer şunu yapamazsak istifa edeceğim diyip asla istifa etmemesi CHP başkanlığı koltuğuna çökmesi ve teröristleri adeta sevgi pıtırcığı gibi gösteren parti üyeleri ile doldurması kabul edilemez bir gerçektir. Bütün suç seçende değil seçilendedir. Hatta Erdoğan'ın seçilmesi onun başarısı değil Kılıçdaroğlu ve ekibini başarısızlığıdır.

AKP'ye oy vermiş 27.7 milyon insana cahil derseniz bi 10 yıl daha iktidara gelemeyiz. Karşı taraftan oy alamazsak kimden almayı planlıyoruz? Saçma sapan aşağılık kompleklerinizi kenara bırakıp ikna kabiliyetinizi kullanın.

Mülteci konusunda da "milyonlarca" mülteci diye sallama bir rakam yok. Oy kullanan mültecilerin tamamı Kılıçdaroğluna oy verse bile KK seçilemeyecekti. Biraz kafanız çalışsın.

Eki Görüntüle 1798216
Kaynak: Euronews
Milyonlar kısmı abartı olmuş onu kabul ediyorum hocam fakat bu insanların bizim adımıza oy kullanması bile baştan yanlış değil midir? Bir de şunu da belirteyim bu akp taraftarı insanları ikna etmek için piyasada bir sürü çaba var. Günümüzde mevcut olan mülteci sorunu, ekonomik kriz gibi sorunlar bu insanların ikna olmasına yeterli gelmiyorken bizim sözlerimize niye kulak assınlar ki asmadılar. Kılıçdaroğlu hakkında da söylediklerinize katılıyorum bir noktadan sonra artık istifa etmelidir fakat tüm suçu onda aramak da bana göre yanlıştır.

Milyonlar kısmı abartı olmuş onu kabul ediyorum hocam fakat bu insanların bizim adımıza oy kullanması bile baştan yanlış değil midir? Bir de şunu da belirteyim bu akp taraftarı insanları ikna etmek için piyasada bir sürü çaba var. Günümüzde mevcut olan mülteci sorunu, ekonomik kriz gibi sorunlar bu insanların ikna olmasına yeterli gelmiyorken bizim sözlerimize niye kulak assınlar ki asmadılar. Kılıçdaroğlu hakkında da söylediklerinize katılıyorum bir noktadan sonra artık istifa etmelidir fakat tüm suçu onda aramak da yanlıştır.
Mültecilerin oy kullanması tabii ki yanlış. Hatta yurtdışında yaşayan vatandaşların bile oy kullanması yanlış. Ama bahane olarak bunu görmemeliyiz. Dediğim gibi tüm mülteciler KK verse bile kazanamazdı.

Ekonomik krizden bahsediyoruz fakat bu insanlar ekonomik kriz dinlemiyor çünkü dinine sıkıca bağlanmış insanlar. Eğer kılıçdaroğlu uyuşturu baronlarının parasını getireceğim, kavalayı demirtaşı çıkartacağım gibi gaflar yapmasaydı ve partiden kaftancıoğlu ve faik öztrak gibi isimleri ihraç etseydi kesinlikle bu seçimi kazanacağını düşünüyorum. Emin olun AKP seçmeni bile ekonomiden şikayet ediyor ve bunu sokak röportajlarında bolca gördük. Fakat dini inancının önüne bırakın ekonomiyi, canını koysanız yine fikirleri değişmeyecektir.

RTE geldiğinde nasıl şeriat gelmeyecekse KK geldiğinde de islam yok olmayacak. Ama dediğim gibi KK'nın yaptığı gaflar ve parti üyeleri sayesinde muhafazakar kesim asla oy vermiyor ve mağdur olacağını düşünüyor.

Kısaca rakipten oy alamazsak seçim bitmiştir. Bunun muhasebesini yapmaya gerek yok. RTE Hüdapar'ı büyük bir risk alarak yanına çekti, yani karşı görüşten(HDP) çokça oy aldı. Ne kadar hizbullahçı olsa da kürtlerden inanılmaz oy aldı. HDP'nin oylarındaki büyük düşüşten bunu anlayabilirsiniz.

"Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. Demokrasi despotluğa dönüşür."

-Platon

Atatürk ülkeyi diktatörlük ile yönetmiştir.

Demokrasi iyi bir yönetim biçimi değildir. En azından Türkiye gibi cahil toplumlarda.

Halk Erdoğan'ı seçmedi muhalefet böylesine kötü halde olan bir iktidara seçimi hediye etti(hem de ülke içinde bu kadar sosyal, siyasal ve ekonomik sorun varken) sırf birkaç sol liberal ve sol medyanın algısı yüzünden Kılıçdaroğlu'nun adaylığı halka dayatıldı yok efendim HDP seçmeni Mansur Yavaş'a vermez yok efendim Kürt'ler vermez gibi saçmalıklarla sol cenah bencilce halkın bu sefil durumundan istifade etmeye çalıştı ve gene kaybetti. Mansur Yavaş aday olsaydı muhafazakar ve milliyetçi kesimin büyük çoğunluğundan oy alınırdı ve seçim kaybedilmezdi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı