Halk Kütüphanesi'nin bilgisayarlarının iyi olduğu nasıl anlaşılır?

Merhaba arkadaşlar. İlçe halk kütüphanesi'nin bilgisayar laboratuvarını ziyaret ettim.
Bilgisayarlar nasıl? İyi olduğu nasıl anlaşılır?
Eki Görüntüle 2085063Eki Görüntüle 2085064Eki Görüntüle 2085065Eki Görüntüle 2085066Eki Görüntüle 2085067Eki Görüntüle 2085068Eki Görüntüle 2085069

Özelliklerini paylaşıyorum:
  • Ekran kartı: 256 MB ekran kartı.
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6550.
  • Anakart: Fsc btx anakart.
  • RAM DIMM rımm: 2 GB DDR2 PC2 667 MHz.
  • HDD: 160 GB HDD.
  • DVD: DVD ROM SATA.
  • Ethernet: O. B. Gigabit.
  • Ses kartı: O. B. Ses kartı.
  • Kasa: Btx 300W.
  • Klavye: Multimedia USB klavye.
  • Mouse: USB mouse.
  • Monitör: Exper LG Flatron L1753t.
  • İşletim sistemi: Windows Vista Home business.
  • Diğer: Güvenlik kartı.
  • Diğer: Antivirüs.
  • Diğer: İçerik filtreleme.
  • Diğer: Kulaklık ve mikrofon.
  • Diğer: Microsoft Office 2007 TR (3 yıllık upgrade)
  • Diğer: Kablosuz ağ kartı.

Maalesef o işlemciyi birkaç ay kullanmak zorunda kalmıştım. Fanını söküp üstünde sucuk pişirsen daha çok yararlı olur hayatına.

Vista yüklüymüş. Firefox kurularak her web sitesine erişilebilir, özellikle metin ağırlıklı, statik web siteleri daha rahat açılacaktır, böyle 2-3 sekme açılabilir. Office 2007'yi çalıştırmak için de gayet yeterli, içinde o da varmış. Günü kurtarır bence bir şekilde. Hatta dinamik içerikleri tam yüklemeyen, hafif tarayıcılar var: Palemoon, K-Meleon gibi. Bunlar kurularak web siteleri daha kolay açılacaktır ve sistemi yormayacaktır. Antivirüs de yüklü görünüyor, o mutlaka kaldırılmalı.

SSD'ye gerek yok, ama RAM takviyesi olsa güzel olurdu bence, +1 GB bile kurtarır, sonra da Windows 7'ye yükseltmek. Yakın geçmişte böyle bilgisayarlar kullandım, gerekli ayarları, düzenlemeleri yaparsanız kullanabilirsiniz. Konforlu bir deneyim sunmasalar da işinizi görüp günü kurtarabilirler.

Sadece internete erişmesi için koyulmuş makineler. Yinede Chrome'da ne kadar iyidir tartışılır.

Geri
Yukarı