Halka arz üstüne ekleme yapılabilir mi?

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Halka arz olan enerya adlı şirketin arzına katıldım. Şimdi hesabımda lot gözüküyor. Mesela ben şu an piyasada işlem görürken üstüne ekleme yapabilir miyim? Bu konuyu anlamadım. Bir de atıyorum katılmadığım bir halka arzı satın alabilir miyim hisse senedi olarak örneğin: KaleSeramik.

Halka arz bir nevi ön satıştır. Borsada işlem görmeye başlamadan belirli sayıda ilk fiyattan alım yapmak için kullanılır.

İstediğin hisseyi satışa çıktıktan sonra istediğin kadar alabilirsin tabi o anki fiyatı geçerli olacaktır. Halka arzına katılıp katılmaman önemli değil.

Evet buna likidite deniyor, o halka arz hissesinden yüzbinlerce alamazsın ama bir sınırlama doğrultusunda pay alabilirsin.

Halka arz bir nevi ön satıştır. Borsada işlem görmeye başlamadan belirli sayıda ilk fiyattan alım yapmak için kullanılır.

İstediğin hisseyi satışa çıktıktan sonra istediğin kadar alabilirsin tabi o anki fiyatı geçerli olacaktır. Halka arzına katılıp katılmaman önemli değil.
Maalesef istediği kadar alıp satamaz, borsada likidite esastır.

Şu an tavan fiyattan işlem gördüğü için alım için talep bıraksanız dahi gün sonunda alım gerçekleşmeyecek ve girdiğiniz talep iptal olacaktır. Tavan fiyat bozmasını beklemelisiniz mobil bankacılıktan ekleme yapmak için.

Şu an tavan fiyattan işlem gördüğü için alım için talep bıraksanız dahi gün sonunda alım gerçekleşmeyecek ve girdiğiniz talep iptal olacaktır. Tavan fiyat bozmasını beklemelisiniz mobil bankacılıktan ekleme yapmak için.

Merhaba bir şey sormak istiyorum kuzugrup halka arz sureci bitti 29 agustosta borsaya açılacak 29 agustos gunu. Bankadan seans sonu ertesi gün emir verip alabilir miyim borsada yeniyim ogrenmek icin soruyorum?

İstediğin hisseyi satışa çıktıktan sonra istediğin kadar alabilirsin tabii o anki fiyatı geçerli olacaktır. Halka arzına katılıp katılmaman önemli değil.

Hocam bir şey sormak istiyorum kuzugrup halka arz sureci bitti 29 agustosta borsaya açılacak 29 agustos gunu. Bankadan seans sonu ertesi gün emir verip alabilir miyim borsada yeniyim ogrenmek icin soruyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba bende ebebek için halka arz gireceğim ama 150 TL gibi miktarla katılacağım kaç kazanırım? Ebebek 46,50 TL ile halka arz olacak.
Son arzlar bayağı iyi gidiyor, iki katını kazandırır diye düşünüyorum ama belli olmayabilir tabi. Yine de kimseden tavsiye almayıp kendiniz alıp satacağınız zamanı belirlemeniz daha iyi olur.

Hocam haklısınız lakin almak istediğiniz lot tutarında satmak isteyen birisi ile eşleşirseniz alım yapabilirsiniz. Atakp'de deneyimlendi, onaylandı 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı