Halo serisi için tavsiyeler

Melys

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Halo serisini hiç oynamayan birisi olarak birkaç sorum var.
1-Hikaye var mı varsa hikayeye çok kasmam gerekiyor mu?
2-Serinin ortasından bir oyundan başlasam bir şey kaçırır mıyım?
3-Aşırı oyun oynayacak vaktim yok böyle girip Doom gibi 2-3 adam vurup çıkabilir miyim?
4-Özellikle oyna dediğiniz Halo oyunu var mı?

1) Halo'ların hikayeleri var.
2) Eğer hikayeyi de oynamak istersen serinin ortasından başlarsan çok şey kaçırırsın. Halo Infinite oynamadım onun hikayesi hakkında yorumum yok.
3) Doom ile aynı türde oyunlar değiller, dolayısıyla net bir cevabım yok. Ama hikayeyi günde 1 saat oynar belki daha az oynar çıkarsın. Hikayesi bölüm bölüm ilerliyor. Dolayısıyla bir bölüm bittiğinde çıkıp ertesi gün diğerinden devam edebiliyorsun.
4) Halo: The Masterchief Collection kronolojik olarak tüm oyunlara sahip. Onu oynarsan Infinite hariç muhtemelen tüm serinin hikayesini oynamış olursun. Masterchief Collection'ın içerisinden sırayla oyunları seçebiliyorsun. Yani hikayede kaçıncı oyundasın vesaire görebiliyorsun.

Ben hikaye oynamak istemiyorum PvP oynayayım dersen Halo: Infinite yada Splitgate oynamanı öneririm. Splitgate Halo PvP'sinin daha casual hali. Bir de oyuna portal sistemi eklemişler. Epey eğlenceli anlar çıkabiliyor.

1) Halo'ların hikayeleri var.
2) Eğer hikayeyi de oynamak istersem serinin ortasından başlarsan çok şey kaçırırsın. Halo Infinite oynamadım onun hikayesi hakkında yorumum yok.
3) Doom ile aynı türde oyunlar değiller, dolayısıyla net bir cevabım yok. Ama hikayeyi günde 1 saat oynar belki daha az oynar çıkarsın. Hikayesi bölüm bölüm ilerliyor. Dolayısıyla bir bölüm bittiğinde çıkıp ertesi gün diğerinden devam edebiliyorsun.
4) Halo: The Masterchief Collection kronolojik olarak tüm oyunlara sahip. Onu oynarsan Infinite hariç muhtemelen tüm serinin hikayesini oynamış olursun. Masterchief Collection'ın içerisinden sırayla oyunları seçebiliyorsun. Yani hikayede kaçıncı oyundasın vesaire görebiliyorsun.

Ben hikaye oynamak istemiyorum PvP oynayayım dersen Halo: Infinite yada Splitgate oynamanı öneririm. Splitgate Halo PvP'sinin daha casual hali. Bir de oyuna portal sistemi eklemişler. Epey eğlenceli anlar çıkabiliyor.
Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı