Halo: The Master Chief Collection 182 GB mı?

Kimileri önce Halo 3: ODST, kimileri Halo: 3 diyor.
Halo 3 ODST aslında sana Halo 2 ile aynı anda olan bir yan hikayeyi anlatıyor. Bu yüzden zaman sırasında Halo 3: ODST sonra Halo 3.

Bu arada itiraf edeyim; hâlâ bu oyunlarda Banshee uçurmak için ara ara yükleyip o bölümleri bitirmiyorum. Sadece Banshee uçuruyorum. :D

Halo 3 ODST aslında sana Halo 2 ile aynı anda olan bir yan hikayeyi anlatıyor. Bu yüzden zaman sırasında Halo 3: ODST sonra Halo 3.
Sağ olun cevaplarınız için, yazdığım sıralama doğru o halde.
Bunlar dışında atladığım bir oyun yok değil mi?
2D olanlar ve Fireteam Raven gibileri oynamak istemiyorum.
Sadece hikayeye kaptırıp gitmek istiyorum.

@Yararsız Üye Hocam kronolojik olarak oynanışı bahsettiğimiz gibiymiş.
Bu şekilde de oynanabilirmiş. Ancak birçok kişi kronolojik olarak değil de, çıkış tarihi sırasıyla oynamanın daha sağlıklı olacağını söylüyor. Bir de sadece Anniversary versiyonu var mesela koleksiyonun içerisinde, orijinal olanını oynayamaz mıyım?
CE, 2, 3, ODST, Reach, 4, 5 şeklinde oynanması gerektiğini söyleyen çok fazla kişi var.
Sizce hangi türlü oynanmalı?
Oyunları tek tek yükleyebiliyorsunuz. Bütün oyunlar 182 GB tutuyor olabilir ama tek tek yüklerseniz o kadar tutmaz.
Oyunları ayrı olarak yüklemek mümkün değil. Yüklemeyi başlattığımda 133 GB'a düştü. İndireceğiz artık, yapacak bir şey yok.

1629425333148.png

Tüm oyunları birlikte yüklemedim, o yüzden toplam kapladığı alana bakmadım ama teker teker o anda oynayacağın oyuna göre yükleme şansın var.
Yok ki hocam, Steam'de oluyormuş o olay galiba. Xbox Game Pass var bende, hepsini birden indirmek zorunda tutuyor. Xbox ve Microsoft gerçekten çok kanser.
20 GB indirdikten sonra başlat menüsünde oyun gözüktü. Oyunu açtım ve menüden bütün bu oyunların multiplayer kısımlarındaki tikleri kaldırdım. Boyutu 97 GB oldu.
Normalde daha da düşmesi lazımdı ancak boşu boşuna 15 GB falan multiplayer için dosya indirdi sanırım. Geri de silmiyor galiba.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı