Çözüldü Hamachi ile Minecraft sunucusu nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turkish Delight

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Hamachi ile Minecraft'ta server kuracağım da, daha indirmedim. Şimdi yerel ağda paylaş yaptığım zaman sadece aynı Wi-Fi ağına bağlı kişilerle mi oynayabiliyoruz? Bir de 5 kişiyiz, benim dışımda diğerlerinin de Hamachi indirmesine gerek var mı?

Çözüm
Merhaba arkadaşlar. Hamachi ile Minecraft'ta server kuracağım da, daha indirmedim. Şimdi yerel ağda paylaş yaptığım zaman sadece aynı Wi-Fi ağına bağlı kişilerle mi oynayabiliyoruz? Bir de 5 kişiyiz, benim dışımda diğerlerinin de Hamachi indirmesine gerek var mı?

Siz ve oynuyucak kişilerin hepsinin Hamachi indirmesi gerekiyor sonra siz veya bir arkadaşınız orada bir oda açıyor ve odanın şifresi ve kullanıcı ismi oluyor onları girerek arkadaşlarınızda sizin Hamachi ağızınıa katılıyor sonrasında siz oyuna girip bir dünya açıp oradan yerel ağ paylaş tarzı bir sözcük vardı şimdi tam hatırlamıyorum ona tıklaıynca size bir port verecek sonra Hamachi'ye gelip IP V4 adresini kopyalayıp örneğin şöyle 23.345.6456: (burayada yerel ağ portunu yazıyorsunuz) sonrada bu IP'yi arkadaşlarınıza verip oynamaya başlıyorsuınuz her gün oynamak istediğinizde suncuuya her çık gir yaptığınızda port değişir ve siz dünyadan her çıktığınızda onlardada otomatik çıkar.
Artı -1 Eksi

Siz ve oynuyucak kişilerin hepsinin Hamachi indirmesi gerekiyor sonra siz veya bir arkadaşınız orada bir oda açıyor ve odanın şifresi ve kullanıcı ismi oluyor onları girerek arkadaşlarınızda sizin Hamachi ağızınıa katılıyor sonrasında siz oyuna girip bir dünya açıp oradan yerel ağ paylaş tarzı bir sözcük vardı şimdi tam hatırlamıyorum ona tıklaıynca size bir port verecek sonra Hamachi'ye gelip IP V4 adresini kopyalayıp örneğin şöyle 23.345.6456: (burayada yerel ağ portunu yazıyorsunuz) sonrada bu IP'yi arkadaşlarınıza verip oynamaya başlıyorsuınuz her gün oynamak istediğinizde suncuuya her çık gir yaptığınızda port değişir ve siz dünyadan her çıktığınızda onlardada otomatik çıkar.

Çözüm
Hamachi ile kurmak yerine neden bu üç güzelliği kullanmıyorsunuz?
Bu siteler bizim bilgisayara mı server kuruyor yoksa oraya mı bağlanıyoruz kendi bilgisayarımda server açmak istiyorum. Mesela CS:GO'daki gibi server benim bilgisayarda olacak.

Ngrok kullan Hamachi yerine.

Artı -1 Eksi
Buyrun rehber.

Artı -1 Eksi
Hamachi ile kurmak yerine neden bu üç güzelliği kullanmıyorsunuz?
Hocam Ploudos sitesi güvenilir midir? Eğer güvenilirse bende denemek isterim :)

Java tabanlı minecraft sunucusu kuracaksan öncelikle kendi sitesinden sunucu dosyasını indiriyorsun; Minecraft Server Download

Bu java programını ilk kez çalıştırınca onun oluşturacağı "eula.txt" isimli dosyanın içindeki "false" yazılı yeri "true" yaparak Minecraft sunucu kullanım sözleşmesini kabul ettikten sonra sunucuyu tekrar çalıştırıp kurulmasını bekliyorsun.

Sunucu kurulduktan sonra yani ekranda "done" yazısını görünce sunucuyu kapatıp "server.properties" isimli dosyayı metin belgesinde açıp aşağıda yazdığım yerlere kendi hamachi IP'ni ve PORT'unu yazıp sunucuyu tekrar başlatıyorsun.

Kod:
server-port=
server-ip=

Bağlanırken arkadaşların bu IP ve PORT ile bağlanacak.

Diğer sorularına gelecek olursak. Hamachi bir sanal yerel ağ oluşturma programıdır. Bu nedenle Hamachi ile kuracağın sunucuya katılacak herkesin Hamachi indirip seninle aynı Hamachi odasına katılması gerekir. Bütün arkadaşlarınla aynı evde aynı yönlendiriciye bağlıysanız ozaman Hamachi kullanmanıza gerek olmaz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı