Minecraft Hamachi ile nasıl server kurarım?

VbenZ

Hectopat
Yer
LosSantos
Daha fazla  
Selam dostlar, 5 kişi Minecraft Survival oynamak istiyoruz, ben kendi bilgisayarımdan server kuracağım ama nasıl yapacağımı anlayamadım. Detaylı bir şekilde anlatabilecek var mı?

Selam dostlar, 5 kişi Minecraft Survival oynamak istiyoruz, ben kendi bilgisayarımdan server kuracağım ama nasıl yapacağımı anlayamadım. Detaylı bir şekilde anlatabilecek var mı?
Bak şimdi büyük ihtimalle statik ip var ve cdn havuzundasın. Bu nedenle port yönlendirmeyi modemden yapamazsın. Sen herhangi bir şekilde minecraft oyununu oluşturacaksın(Server veya Yerel Ağdan Paylaş ) burdan sonra ngrok diye bir tool var. Bunun aracı verdiğin port numarasını kendisinin verdiği bir adrese yönlendiririr. mesele eu.ngrok.io:3456 gibi. Sen ngrok un sitesine gidip token alacaksın. Bunun için google hesabınla hızlısından bir ngrok hesabı oluştur. ngrok - Online in One Line adresine git ve tokeni kopyala.Ngroku indir. Exenin olduğu klasöre gel ve cmd ye "ngrok config add-authtoken (tokeniniz)" şeklinde yaz. Zaten o verdiğim sayfada kodu hazır olarak veriyor. şimdi ngrok tcp (minecraft portu) şeklinde yazdığında ekrana gelen linki arkadaşlarına atabilirsin. Ama bu link her ngroku kapayıp açtığında değişir. Ve 8 saat sınırı var tek oturumda diye biliyorum.

Veya arkadaşın dediği gibi server kirala. Keşke birlikte oynayacak arkadaşım olasada server kiralasam.

Hamachi çok sorun çıkaran, pingi fazla olan bir uygulama artık. Onlarca LAN uygulamasından sadece Radmin VPN öneririm size. Kolaylığı ve stabilitesi bakımından müthiş bir program. Youtubeye bakarsan nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı