Hamachi programını tek tuşla kapatabilir miyim?

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Rainbow ve Rocket League oyunlarında mavi ekran sorunları yaşıyordum ve uzun zaman derdime çare bulamadım.

Geçenlerde şans eseri bu sorunu Hamachi'nin tetiklediğini fark ettim program kapalı dahi olsa ayrıntılar ve hizmetler sekmesinde çalışan bir elemanı oyundayken mavi ekran almamı sağlıyordu ve onları kapatarak bu sorundan kurtuldum fakat bilgisayarı her açışımda başlangıçta açılmaması gerekse bile hizmetler ve ayrıntılar bölümünde Hamachi'nin elemanları gözüküyor bunları tek tık ile durdurma yolu var mı?

Sadece R6 ve Rocket League oyunlarında olan bir sorun DDU ile sürücülerin tamamını silip güncelini yüklememe rağmen tek çare Hamachi ile alakalı her şeyi tek tek bulup kapatmak oldu.

Hamachi'yi silemiyorum arkadaşımla modlu MC yayınları yapıyoruz ve beraber oynamamızın tek yolu bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programı kullanmamaktayım fakat belki ayarlarında arka plan hizmetleri tarzı bir seçenek vardır. Onu devre dışı bırakabilirsiniz öyle bir seçenek mevcut ise. Ayrıca görev yöneticisindeki başlangıç kısmını da kontrol edin. Orada varsa üstüne 1 kere tıklayıp devre dışı bıraka basın. Otomatik açılmayacaktır böylece. Programı açtığınızda arkada o hizmetler geri gelir fakat.

Hizmetleri tek tık ile nasıl kapatırsınız bilmiyorum ama otomatik açılmasını engellemenin yolu var.
Windows 10 kullandığınızı varsayarak anlatıyorum...
  1. Görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayın.
  2. "Bilgisayar Yönetimi"ni açın.
  3. Soldaki menüden "Hizmetler ve Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  4. Ardından "Hizmetler"e çift tıklayın.
  5. Açılan listede Hamachi ile ilgili hizmeti bulun. İsimler şu şekilde başlayabilir: LogMeIn Hamachi
  6. Bulduğunuz hizmete çift tıklayın.
  7. Açılan pencerede "Başlangıç türü" ayarını "Elle" olarak değiştirin.
  8. Tamam butonuna basarak ayarı kaydedin.
  9. Sisteminizi yeniden başlattığınızda bu hizmetler otomatik olarak açılmayacak.

Programı kullanmamaktayım fakat belki ayarlarında arka plan hizmetleri tarzı bir seçenek vardır. Onu devre dışı bırakabilirsiniz öyle bir seçenek mevcut ise. Ayrıca görev yöneticisindeki başlangıç kısmını da kontrol edin. Orada varsa üstüne 1 kere tıklayıp devre dışı bıraka basın. Otomatik açılmayacaktır böylece. Programı açtığınızda arkada o hizmetler geri gelir fakat.
Başlangıç sekmesinde steelseries engine dışındaki herşey kapalı zaten ama hizmetler ve ayrıntılar sekmesinde yine de açılması sorun çıkartıyor.

Hizmetleri tek tık ile nasıl kapatırsınız bilmiyorum ama otomatik açılmasını engellemenin yolu var.
Windows 10 kullandığınızı varsayarak anlatıyorum...
  1. Görev çubuğundaki Windows logosuna sağ tıklayın.
  2. "Bilgisayar Yönetimi"ni açın.
  3. Soldaki menüden "Hizmetler ve Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  4. Ardından "Hizmetler"e çift tıklayın.
  5. Açılan listede Hamachi ile ilgili hizmeti bulun. İsimler şu şekilde başlayabilir: LogMeIn Hamachi
  6. Bulduğunuz hizmete çift tıklayın.
  7. Açılan pencerede "Başlangıç türü" ayarını "Elle" olarak değiştirin.
  8. Tamam butonuna basarak ayarı kaydedin.
  9. Sisteminizi yeniden başlattığınızda bu hizmetler otomatik olarak açılmayacak.
Muhtemelen işe yarayacaktır. Teşekkürler.

Geri
Yukarı