Hamsterim neden uyurken ses çıkarıyor?

603734

Centipat
Arkadaşlar ben 5 gün önce bir hamster aldım, kendim de ilk kez besliyorum. Türü sanırım campbell dwarf diye geçiyor (hamsteri alırken sormayı unuttuk türünü tam emin değilim). Üstü siyah, altı beyaz küçük bir hamster. Sorun şu ki uyurken viyk viyk diye ses çıkarıyor. Ve aldığım günden 3 gün sonra başka bir eve getirdim, orada da kafesin değiştim çünkü eskisi çok küçüktü. O günden beri uyurken çoğu zaman viyk viyk diye ses çıkarıyor civciv gibi. Normalde uyanıkken çıkardığını görmedim. Yeni kafesinede kartondan ev yaptım tüm gün içine girip uyuyor çıkmıyor ve ne zaman gelip kontrol etsem uykudayken ses çıkarıyor. Sizce bu nedendir, veterinere götürmem gerekiyor mu yoksa normal bir durum mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama bugün gece uyuyodum biraz daha yükses sesle çıkarıyodu sonra durdu.

Rüyasında bir şeyler görüp ona tepki veriyor, verirken de sesi dışarıya yansıyor. Daha eve yeni geldiği için de sık yaşıyordur rüyasında farklı şeyler görmeyi. Eve ve size daha çok alışınca azalır.

Rüyasında bir şeyler görüp ona tepki veriyor, verirken de sesi dışarıya yansıyor. Daha eve yeni geldiği için de sık yaşıyordur rüyasında farklı şeyler görmeyi. Eve ve size daha çok alışınca azalır.

Tamam teşekkürler. Her çıkardığında endişeleniyordum acaba hastalandımı falan diye 😄

Geri
Yukarı