Handbreake hariç video sıkıştırma programı önerisi

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Handbreake sıkıştırma konusunda çok kötü olduğu için önermeyin diyeceğim. Bir tane program vardı, kalite kaybı sayesinde bayağı bir boyut düşürüyordu o programın ismini bir türlü hatırlayamadım.

Sıkıştırma programınınn adını buldum : Moo0 video minimizer

Handbreake sıkıştırma konusunda çok kötü olduğu için önermeyin diyeceğim. Bir tane program vardı, kalite kaybı sayesinde bayağı bir boyut düşürüyordu o programın ismini bir türlü hatırlayamadım.

Sıkıştırma programınınn adını buldum : Moo0 video minimizer
Handbrake kötü mü? Benim baya işime yarıyordu, ve oldukça düşürüyordu; bir ayarı yanlış yapıyor olmayasın?

Format Factory'de güzel iş çıkartıyor. İstemediğin kadar özelliği de barındırıyor. Yüklerken ek yazılımlar yüklemeye çalışıyor. O kısımda dikkatli olun.

Yıllar önce total video converter kullanırdım. bugünlere kadar gelebilmiş olacağını ümit ediyorum. çok başarılıydı çok memnundum. şayet bulup indirebilirseniz ayarlarını iyice bir kurcalayın derim. memnun bırakacağından eminim.

Handbreake sıkıştırma konusunda çok kötü olduğu için

CQ (Constant Quality) modundayken Preset'i yüksek ayara çekmen çevirme işleminin alacağı zamanı uzatarak daha küçük boyutlu videolar elde etmeni sağlıyor. Sabit bitrate ile dönüşüm yaparken de tam tersine, videonun kalitesini kontrol edebiliyorsun. Kalite-boyut ayarlamasını elle yaptıktan sonra farklı program, aynı kodek ile yapılan çevirmelerde arada pek fark göremezsin.

Handbrake kötü mü? Benim baya işime yarıyordu, ve oldukça düşürüyordu; bir ayarı yanlış yapıyor olmayasın?
HB üzerinden kaliteyi düşürüyorum ona rağmen taş çatlasa 5MB küçültüyor. Video formatını da değiştiriyorum bazende video boyutunu yükseltiyor saçma sapan program.

Geri
Yukarı