Rehber Hangi alanda hangi programlama dili kullanılmalı?

Eleştirmek iyidir fakat böyle olmaz demek yerine herkes bilgisini katsın ortaya güzel bir şey çıkaralım ve şu hangi dilden başlamam lazım diyen her arkadaşa kopyala yapıştır yapıp paylaşayım😂Not: Flutter ile birlikte Dart dilini de Mobile yazınız.

Masaüstüne C ve C++ eklenmeli, Unity için de JavaScript. Gömülü sisteme de Python, C, C++.

Son düzenleme:
Java hepsinde var :D. En sevdiğim dil.

Java SpringBoot ile Web tasarımı da yapılıyor.

JavaScript kullanılamaz mı?
Geçen JavaScript'te bir şey keşefettim. Mesela herhangi bir HTML bloğuna, JavaScript ile erişip, dinamik web programlama yapılabiliyor.

Mesela bir <div> bloğuna id atadın. (eşsiz kimlik),
Daha sonra atıyorum 1.js dosyasında ilgili id numarasını girip, rahat rahat front end yapıyorsun.

Son düzenleme:
İçerikte Rust'ı da görmek beni mutlu eder. Kendisi güvenlik ve performans ikilisinin en iyi birleştiği dillerden. C/C++ kadar hızlı ve çoğu zaman daha güvenilir. Hatta o kadar güvenilir ki null anahtar sözcüğüne sahip bile değil. Rehberdeki Back-end, Oyun Geliştirme, Gömülü Sistemler, Masaüstü ve Mobil uygulamalar, Siber Güvenlik, Yapay Zeka Geliştirme başlıklarının hepsinde yer edinen ve hala gelişmekte olan bir dil. Rust hakkında aklınıza herhangi bir şey takılırsa sormaktan çekinmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı