Hangi aşıyı oldunuz?

Ben BioNTech savunuculuğu yapmadım. Sadece kanıt gösterin dedim suç mu?
Aşı karşıtlığı yarattılar insanlarda. Kurtulmamızın tek çaresi aşı, aşı, aşı.

Meslek icabı yaklaşık 2 ay önce 2 doz sinovac oldum o zaman ağrı olmamıştı bu zamana kadar da bir sıkıntı yaşamadım.

Hocam tamam ileride bir sıkıntı çıkarabileceğini savunabilirsin bu sıkıntı değil de, kısır nasıl kalacaksın? Aşı sayesinde vücuda giren mrna zaten 2-3 gün sonra parçalanmıyor mu?

1. si senin beynini yıkamışlar dediğin konuyu birebir uzman doktordan dinledim 2. si 45 yıllık hemşirelik geçmişi olan birisinden doğruladım araştırmadan yorum yapma istersen saygılar.
Kanıt gösterin diyorum kanıt. Makale verin, inanmazsam namerdim.

Bu arada mRNA vücüda girdikten sonra sadece aşıyı vücuda tanıtıyor yaptığı başka bir işi yok.
Kanıt istiyorum. Benim de sağlık çalışanı abim öyle bir şeyin olmadığını insanlarda karşıtlık yaratmak için yaptıklarını söylüyor. Buna ne diyorsunuz?

Saygısızlık yapmak istemem ama gerçekten beyninizi yıkamışlar.

Aşı olmaya yaşı yetmeyen arkadaşlar aşıları tartışmazsa sevinirim.
Hazır gıdalarda olduğu gibi, aşıların da kısırlık yapma ihtimali olabilir. Fakat üreme yeteneğim, sağlığımdan önemli değil.

Olmayı düşünüyorum. Ama hangisi daha uygun bilemedim arkadaşlar tavsiye verir misiniz? Anlamıyorum'da bu aşı olaylarını.

Ben BioNTech savunuculuğu yapmadım. Sadece kanıt gösterin dedim suç mu?
Aşı karşıtlığı yarattılar insanlarda. Kurtulmamızın tek çaresi aşı, aşı, aşı.

Evet aşı olmak tek çare ama insanlar aşı karşıtı değil sadece endişeleniyorlar ama başkaları tarafından saçma sapan şeyler ile kandırıldıysa bende size katılıyorum.

Bu konu ile ilgili elinizde bilimsel bir makale var mı?

Maalesef fakat uzman doktordan duydum uzun yıllar hemşirelik yapmış birisinden de doğruladım fakat araştırır sanız internette bulabilme şansınız var bana öyle demişlerdi (ben araştırmadım duyduklarımı söylüyorum)

Sinovac oldum 4 ay önce, yakın zamanda 3. dozu olacağım. BioNTech olmam önerildi (tıp 1 diyabet) olduğum için. 21 yaşındakilere göre erken aşılandım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…