Hangi B550 anakart alınmalı?

Bütçe
2500 TL

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
ADATA XPG 16GB 3200MHz
İşlemci
Ryzen 5 3600
Arkadaşlar zayıf anakartlardan biraz bana illallah geldi. Bütçeme uygun birkaç anakartı burada sıraladım. Hangisini önerirsiniz?

MSI B550-A Pro AMD B550 4400 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri (bu fiyata çok zorlayarak çıkabilirim o yüzden bunu son tercih olarak düşünebilirsiniz)

Hocam TUF kart benimki gayet güzel ve kaliteli parça malzemeleri ve bileşenlerin konumu çok iyi düşünülmüş. ATX kart ama bendeki mATX daha küçük versiyonu. Özellikle kasa büyük ve kullanışlı ise ATX anakart daha iyi olacaktır hocam. Daha önce kullandım parçalar birbirine yapışacak gibi duruyor. Tamamen benim düşüncem bu. Belki kasada küçük durması içerde hava akışı için daha fazla yer sağlayacaktır bilemiyorum o kısmı.

Arkadaşlar zayıf anakartlardan biraz bana illallah geldi. Bütçeme uygun birkaç anakartı burada sıraladım. Hangisini önerirsiniz?

MSI B550-A Pro AMD B550 4400 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri (bu fiyata çok zorlayarak çıkabilirim o yüzden bunu son tercih olarak düşünebilirsiniz)
Bende Tuf gaming B550M-E Plus Wifi olanını kullanıyorum gayet memnunum.

Hocam bahsettiğiniz kartlarla 5800X gibi üst seviye işlemcileri de sorunsuz kullanabilirim değil mi? Ağır gelmez?

Geri
Yukarı