Hangi Bilgisayar Parçaları İkinci El Alınır?

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Maalesef dolar çok yüksek olduğu için ben de ikinci ele yöneldim. Peki hangi parçalar ikinci el alınır?

Monitörü, dış kasayı ve ram'i ikinci el alabilirsiniz çabuk eskiyen şeyler değil. Ancak HDD ve SSD ömrü üzerine ne kadar veri yazılıp silindiğine göre azalabiliyor. Daha iyi performans için SSD ve HDD
parçalarını sıfır almanız öneririm. Ayrıca ekran kartı da ikinci el alınabilir ama "mining" yapılıp yapılmadığını kesin olarak bilmeniz zor zira cihazın ömrünü çok azaltan bir olay. Bilgisayarın en önemli parçalarından biri olarak düşünürsek ben olsam sıfır alırdım. İşlemciyi de ikinci el alabilirsiniz. Çok kolay bozulan eskiyen bir parça değildir.

İşlemci önceliğin olmalı ardından kaliteli olan RAM'ler ve temiz kullanılmış ekran kartları. Anakarta ve depolama birimlerini sıfır olarak alman çok daha iyi olacaktır :)

Bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Maalesef dolar çok yüksek olduğu için ben de ikinci ele yöneldim. Peki hangi parçalar ikinci el alınır?
HDD, PSU ve SSD dışındaki parçalar ikinci el alınabilir. Ekran kartını test etmeniz lazım mining olayı yüzünden. Ama pek de anlayamazsın. Temiz, Kutulu, Faturalı, Garantili olması önceliğin olsun.

Arkadaşların dediği gibi PSU,HDD,SSD gibi parçaları ikinci el almayın. Ekran kartları bu sıralar mining olaylarından çok yıpranıyor alacağınız kişiden UserBenchmark`tan bir test sonucu isteyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı