Hangi bölüm okunmalı?

Dostlar başlıkta da görmüş olduğunuz gibi hangi bölümü okuyacağım hakkında bazı kararsızlıklarım var. Öncelikle hukuk okumayı düşünsem de matematiğim gerçekten rezalet durumda ve ben kendime bu konuda pek fazla güvenemiyorum. Eşit ağırlık bölümündeyim sözel derslerim müthiş derecede iyi fakat hiçbir şekilde matematik yapamıyorum. 11. sınıf öğrencisiyim temelim bile doğru düzgün yok matematikte bundan dolayı psikoloji okumayı düşünüyorum ama işsiz kalmak istemiyorum gerçekten iş garantili maaşı pek fark etmez geçinebilmem benim için yeterli. Sizin bir öneriniz var mı? Gerçekten bu konuda kararsızım ve artık hedefimi belirlemem ve bir yol çizmem gerektiği kanaatindeyim. Lütfen deneyimli abilerim ablalarım veya kardeşlerim bana yardımcı olabilir mi?
Psikoloji bi tık sıkıntılı galiba şuan özellikle yeni mezunlar için 2 3 sene iş arayan arkadaşlarım oldu. Tabi işi oturttuktan sonra sorun yaşamazsınız.

Çıkartmayın hocam vazgeçin diye söylemedim bilgi verdim. Yani tıp dışı tüm mesleklerde iş sıkıntısı var bu bir gerçek. Sadece hukuk mu psikoloji mi ona sizin karar vermeniz gerek.

Hocam ben size sormak istiyorum bunu psikoloji de mi yoksa hukukda mı iş sıkıntısı çekerim en çok.

Hocam ben size sormak istiyorum bunu psikoloji de mi yoksa hukukda mı iş sıkıntısı çekerim en çok.
Ben kendim tercih edicek olsam hukuk tercih ederdim alanı daha geniş hakim savcılığa kadar da çıkıyor. Fakat iyi bir hukukçu olmanız için ağzınızın iyi laf yapması gerek ve girişken olmanız lazım yani içe dönükseniz pek size göre olmayabilir. Hukuğun dersleri psikolojiye göre daha zor eğitim hayatınız boyu hukuk kitaplarını okuyup ezberliceksiniz o yüzden okumayı sevmiyorsanız hukuktan uzak durun. Birde hukukta hayatınızın çoğu adliyede geçicek. İyi hukuk büroları ingilizce ve ikinci bir yabancı dil istiyor genelde bu konuda da kendinizi geliştirmeniz gerek. Eskiden beri hayaliniz psikoloji okumaksa o yolda ilerleyin derim ama böyle değilse ve yukarıda yazdıklarım sizinle uyuşuyorsa hukuk tercih edin.

Ben kendim tercih edecek olsam hukuk tercih ederdim alanı daha geniş hakim savcılığa kadar da çıkıyor. Fakat iyi bir hukukçu olmanız için ağzınızın iyi laf yapması gerek ve girişken olmanız lazım yani içe dönükseniz pek size göre olmayabilir. Hukukun dersleri psikolojiye göre daha zor eğitim hayatınız boyu hukuk kitaplarını okuyup ezberliceksiniz o yüzden okumayı sevmiyorsanız hukuktan uzak durun. Bir de hukukta hayatınızın çoğu adliyede geçecek. İyi hukuk büroları İngilizce ve ikinci bir yabancı dil istiyor genelde bu konuda da kendinizi geliştirmeniz gerek. Eskiden beri hayaliniz psikoloji okumaksa o yolda ilerleyin derim ama böyle değilse ve yukarıda yazdıklarım sizinle uyuşuyorsa hukuk tercih edin.

Anladım hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Benim hayalim olan hukuktu hep onun için bulunduğum yolda yürümeye devam edeceğim.

Geri
Yukarı