Hangi bölümü okumalıyım?

Cole McCree

Hectopat
Çocukluğumdan beri istediğim meslek; ortaokul/lise matematik öğretmenliği, hatta işimde de çok başarılı olacağımı düşünüyorum, eğiteceğim kişilere gerçekten bir şeyler katabileceğimi düşünüyorum. Eğitmekten ve çocuklardan asla sıkılmam fakat ailem bu mesleğe karşı çünkü bu zamanda öğretmenler için maalesef iş yok. Çok kararsızım, sizce ne yapmalıyım?

Öğretmen olacaksan en iyisi olman lazım. Başka türlü özel sektörde iş bulmak zor, atanmaktan bahsetmiyorum o iş zaten... Çok iyi bir üniversitede okuman lazım, iyi bir derece ile de mezun olursan özel sektörde iş bulursun gibi. Bol şans, umarım olursun :).

Çocukluğumdan beri istediğim meslek; ortaokul/lise matematik öğretmenliği, hatta işimde de çok başarılı olacağımı düşünüyorum, eğiteceğim kişilere gerçekten bir şeyler katabileceğimi düşünüyorum. Eğitmekten ve çocuklardan asla sıkılmam fakat ailem bu mesleğe karşı çünkü bu zamanda öğretmenler için maalesef iş yok. Çok kararsızım, sizce ne yapmalıyım?

Reis hadi diğer meslekler olsa tamamda öğretmenlik alımları sıkıntılı heleki 5 yıl sonrası hiç belli değil sen şimdiden hedef koy kendine gizliden gizliden sınav sonucu acıklanınca tartışırsınız bu konuyu şimdiden bunu düşünüp kendini yorma aileni üzme.

İlla ki Matematik öğretmenliğini seçmek zorunda değilsiniz. Mesela Matematik bölümüne gidip hem üniversitelerde hocalık yapıp hem YouTube gibi platformlar üzerinden ders anlatabilirsin.

Ee tabii, kadrolu iş istiyorsanız orası ayrı.

Mühendislik falan okuyup akademisyen olabilirsiniz. Bence bu daha mantıklı.

@One Face, maalesef değil.

1637122605383.png

En rahatı Din ve İngilizce öğretmenliği diğerlerine bakaraktan.

Öğretmenlikte atama sıkıntı. Mezuna bırakıp öğretmenlik için çalışayım diyordum ama işte bu atama sıkıntısı ve işsizlik korkusu nedeniyle farklı bir bölümü tercih ettim.

Üstteki arkadaşların dediği gibi matematik okuyup akademisyen veya formasyon ile öğretmen olabilirsin. Öğretmenlik yapamasan da yine eline matematik diploması olacağından şirketlerde çalışabilirsin.

Benim önerim matematik, istatistik gibi fen bölümlerine bakman olurdu.

Geri
Yukarı