Hangi cins kedi almalıyım?

DipHangs

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ay sonra bir kedi sahiplenmek istiyorum. Bu ilk kedi sahiplenmem. Bakımı çok uğraştırmayan ve bazen evde tek kalabilen evcil kedi cinsi önerebilir misiniz?

1-2 ay sonra bir kedi sahiplenmek istiyorum. Bu ilk kedi sahiplenmem. Bakımı çok uğraştırmayan ve bazen evde tek kalabilen evcil kedi cinsi önerebilir misiniz?

Benim kedim tekir cinsi ben evde bazen 2 3 gün yalnız bırakmak zorunda kalıyorum geldiğimde 1 1,5 saat onunla oynamak zorunda kalıyorum rahat bırakmıyor.

Hocam kedi aç kalmadığı sürece evde kalabilir bu tür fark etmez diye biliyorum. Bakımı çok uşraştırmayan kedi çok mantıksız. Neden alıyorsunuz? Az uğraşacaksınız şu türde bir şey alın:

1630400737245.png

Uğraşmayacaksınız hayvan almayın. Bir kedide tek uğraş dışkısını, tüyünü temizlemek.

Cins kediden kastınız petshoplarda ve çiftliklerde satılan kedilerse sakın öyle bir şeye bulaşmayın. O hayvanlarda birçok sağlık sorunu ortaya çıkıyor. Ayrıca hayvan satışının kendisi çok yanlış bir şey. Özellikle sokakta sahiplenebileceğiniz birçok kedi varken. Kedi cinsleri için şu videoyu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kedi aç kalmadığı sürece evde kalabilir bu tür fark etmez diye biliyorum. Bakımı çok uşraştırmayan kedi çok mantıksız. Neden alıyorsunuz? Az uğraşacaksınız şu türde bir şey alın:

Eki Görüntüle 1153930

Uğraşmayacaksınız hayvan almayın. Bir kedide tek uğraş dışkısını, tüyünü temizlemek.

Öyle demek istemedim yani günde 3-4 saat bakımla uğraşmak istemiyorum yoksa normal bir şekilde bakımını yapabilirim
Cins kediden kastınız petshoplarda ve çiftliklerde satılan kedilerse sakın öyle bir şeye bulaşmayın. O hayvanlarda birçok sağlık sorunu ortaya çıkıyor. Ayrıca hayvan satışının kendisi çok yanlış bir şey. Özellikle sokakta sahiplenebileceğiniz birçok kedi varken. Kedi cinsleri için şu videoyu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sahiplenme için ya sitelerden ya da sokaktan alacağım fakat bizim sokakta pek kedi olmuyor

Scottish Fold var. Biraz içi bayık hayvanlar ama evde tek kalırlar. Biraz meraklılar onu belirteyim. Tüyleri kabarık olduğu için etrafa saçılabilir. Hafta 1-2 kere bakımını yapsanız yeterli olacaktır.

Öyle demek istemedim yani günde 3-4 saat bakımla uğraşmak istemiyorum yoksa normal bir şekilde bakımını yapabilirim.

Sahiplenme için ya sitelerden ya da sokaktan alacağım fakat bizim sokakta pek kedi olmuyor.

Sokak kedlerinden birisini güzelce besleyerek evinize alıştırın. Hem siz yokken de açlıktan ölmez sokakta takılır siz gelince eve gelir.

Kedinin bakımlarını size yazayım mı :)

1-Sevmek, ilgi göstermek, oyun oynamak. Günde yarım saat yeter kediye. Zira günün yüzde 65-70 oranını uyuyarak geçirir.
2-Günde bir kere tercihen sabah kumunu temizlemek. 2 dakika falan sürüyor.
3-Mamasını suyunu tazelemek, temiz tutmak. Günde 5 dakikanızı alır.
4-Aşı olayına girmiyorum o farklı bir alan.
5-Son olarak ne yaparsanız yapın para verip dış görünüşü güzel diye kedi almayın. Sokakta aç, üşüyen yavru bir kedi görürseniz eğer etrafında annesi yok ise onu sahiplenebilirsiniz. Bir hafta, on gün sonra sizin evinizi evi, sizi de ailesi olarak gördüğünde kucağınıza gelip yattığında ne demek istediğimi anlarsınız.

Oğlum Oscar. Sokaktan sahiplendim.

1630403421978.png

Geri
Yukarı