Hangi Custom işletim sistemi kurulmalı?

Lexussx

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı daha performanslı yapmak istiyorum. Hangi işletim sistemini önerirsiniz? Custom en az sorun yasanan hangisidir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi konuda daha fazla performans elde etmek istiyorsun?

Sistem özelliklerin nedir?
geç gördüm kusura bakma işlemcim ryzen 5 pro 4650 g ekran kartım 1660 super anakart a320mh 16 gb ram oyunlarda performans elde etmek istiyorum daha çok eski nesil oyunlarda mesela counter strike 1.6 gibi

Geç gördüm kusura bakma işlemcim Ryzen 5 Pro 4650 g ekran kartım 1660 Super anakart A320MH 16 GB RAM oyunlarda performans elde etmek istiyorum daha çok eski nesil oyunlarda mesela Counter-Strike 1.6 gibi.

Linux tarafına geçebilirsin. Eski Windows oyunları genelde Linux dağıtımlarında Wine ve proton sağ olsun daha sağlıklı ve performanslı çalışıyor. Başlangıç için Linux Mint'i tercih edebilirsin.

Eğer Linux geçmek istemezsen de Windows tarafında AtlasOS projesine bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux tarafına geçebilirsin. Eski Windows oyunları genelde Linux dağıtımlarında Wine ve proton sağ olsun daha sağlıklı ve performanslı çalışıyor. Başlangıç için Linux Mint'i tercih edebilirsin.

Eğer Linux geçmek istemezsen de Windows tarafında AtlasOS projesine bakabilirsin.
AtlasOS hakkında birkaçşey okudum bazıları sorunlar yaşamış bağzı kişiler yaşamamış o tarafta kararsızım linux da çoğu şey indirilemiyor o yüzden o da sıkıntı benim için

AtlasOS hakkında birkaçşey okudum bazıları sorunlar yaşamış bazı kişiler yaşamamış o tarafta kararsızım Linux da çoğu şey indirilemiyor o yüzden o da sıkıntı benim için

Linux için çoğu şey indirilemiyor demek doğru olmaz. Kullanım tercihlerinize bağlı bu durum. Günlük kullanım için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her uygulama Linux desteğine sahip.

AtlasOS ilk dönemlerinde biraz kararlılık problemleri yaşasa da güncel haliyle sorun yaşayan birisine denk gelmedim.

Linux için çoğu şey indirilemiyor demek doğru olmaz. Kullanım tercihlerinize bağlı bu durum. Günlük kullanım için ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her uygulama Linux desteğine sahip.

AtlasOS ilk dönemlerinde biraz kararlılık problemleri yaşasa da güncel haliyle sorun yaşayan birisine denk gelmedim.
linux kurmayı deneyebilirim ama bahsettiğim oyun 20 yıllık fps artışı alır mıyım eğer almayacaksam yapmanın hiçbir mantıgı yok sence 20 yıllık bir oyunda windows dan linux a geçtiğimde fps artışı yaşar mıyım yaşarsam tahminen ne kadar olur bu artış

Geri
Yukarı