Hangi dil ile öğrenmeye başlamalıyım ve sonrasında nasıl bir yol izlemeliyim?

Roughrath

Centipat
Arkadaşlar selamlar, programlama ve yazılım öğrenmek istiyorum. Çoğu kaynak Python ile başlayın ve sonra C ile devam ederek devam edin diyor. Hiçbir bilgisi olmayan bir insan nasıl öğrenmeli, nasıl bir yol izlemeli?

Programlama hangi program üzerinde yapabilirim?
Kolay bir şekilde öğretici kaynak var mı bildiğiniz?

Teşekkürler.

Benim tavsiyem C ile başlaman. C en temel dildir. C öğrendikten sonra Pyhton,php vs. daha kolay gelir. Çünkü C onlara göre biraz daha komplike. C'den öğrendiğin bazı şeyler orda olmadığı için çok daha basit gelecek. Mesela C dili Dev C++ prgoramı ile yazılıyor.Youtube'dan öğrenebilirsin hangi programların gerekli olduğunu.

Arkadaşlar selamlar, programlama ve yazılım öğrenmek istiyorum. Çoğu kaynak Python ile başlayın ve sonra C ile devam ederek devam edin diyor. Hiçbir bilgisi olmayan bir insan nasıl öğrenmeli, nasıl bir yol izlemeli?

Programlama hangi program üzerinde yapabilirim?
Kolay bir şekilde öğretici kaynak var mı bildiğiniz?

Teşekkürler.

Hiçbir bilgisi olmayan bir kişinin hangi dilden başlayacağının pek bir önemi yok. İstediğiniz bir dilden başlayabilirsiniz. Kaynak olarak Tutorialspoint sitesini tavsiye ederim. Hemen hemen her konuda eğitim mevcut.

Benim tavsiyem C ile başlaman. C en temel dildir. C öğrendikten sonra Pyhton,php vs. daha kolay gelir. Çünkü C onlara göre biraz daha komplike. C'den öğrendiğin bazı şeyler orda olmadığı için çok daha basit gelecek. Mesela C dili Dev C++ prgoramı ile yazılıyor.Youtube'dan öğrenebilirsin hangi programların gerekli olduğunu.

Dev C++ bir IDE. Kullanılması şart değil. Linux üzerinden terminal ile GCC ile de compile edilebilir.

Başlangıç dili için önerim JS. Bunu bir çok kez anlattım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı