Hangi DNS daha iyi?

Tabii ki eminim. Yıllardır kullanıyorum.

1.1.1.1 için tracert:
Eki Görüntüle 585261
Ankara'da oturuyorum ve İstanbul'daki serverlara 10-12 civarı ping alıyorum. Bu ekran görüntüsünden sunucunun İstanbul'da olduğunu görebilirsiniz. Aynı şekilde DNS Leak Test yaptığımda da İstanbul Cloudflare sunucusuna bağlı olduğumu görüyorum.

8.8.8.8 için tracert:
Eki Görüntüle 585263
Aynı şekilde Avrupa'daki sunuculara 50 civarı ping ile bağlanıyorum ve buradan Google'ın sunucularının Türkiye'de değil, Avrupa'da olduğunu görebilirsiniz. Google DNS kullanırken DNS Leak Test'te Avrupa şehirleri çıkıyor.

Bu iki DNS'i de kullanmıyorum aktif olarak. NextDNS kullanıyorum özelleştirme seçenekleri için. Sunucu ise İtalya'da.
Birde ping yazıp atabilir misiniz 1.1.1.1 olanı. Ve hangi iss kullanıyorsunuz acaba? Ek olarak DNS Leak nedir? ben de test yapayım.

Birde ping yazıp atabilir misiniz 1.1.1.1 olanı. Ve hangi iss kullanıyorsunuz acaba?
Türknet kullanıyorum.
cmd_9Ly8UgnF0P.png

DNS leak test Hem Standart hem Extended testi yapın. Test sonucunda hangi ülkede ve hangi şehirdeki DNS sunucusuna bağlı olduğunuzu gösteriyor.

DNS leak test nedir sitede açıklıyor zaten buradan tekrar yazmayayım.
Hocam ben şuan Türk Telekom DNS kullanıyorum sizce değişmeli miyim? Google DNS ve Cloudflare'den bile daha iyi sonuçlar veriyor.

DNS leak test hem standart hem extended testi yapın. Test sonucunda hangi ülkede ve hangi şehirdeki DNS sunucusuna bağlı olduğunuzu gösteriyor.

Ben yaptım testi bana cloudflare kullandığımı söyledi onu kullanıyorum. Ülke olarak Amerika dedi. Fakat ben bursadayım :D.
Hocam ben şu an Türk Telekom DNS kullanıyorum sizce değişmeli miyim? Google DNS ve Cloudflare'den bile daha iyi sonuçlar veriyor.

Bende de Türk Telekom DNS 3 ms diyor fakat ne bilim kullanmıyorum.

DNS leak test Hem Standart hem Extended testi yapın. Test sonucunda hangi ülkede ve hangi şehirdeki DNS sunucusuna bağlı olduğunuzu gösteriyor.

İkisinide yaptım. Standart test de 6 sunucu abd olarak çıktı extended test'de 10 tane falan ABD sunucusu çıktı. Anlamadım şimdi ABD'ye bağlıysam ping yapınca nasıl 12 çıkıyor ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı