Hangi fotoğraf makinesi alınmalı?

Probhett

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

İlk defa fotoğraf makinesi alacağım, ikinci el almayı düşünüyorum. Makineler hakkında bir bilgim yok ve ikinci el alırken nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum. İnternette Canon EOS 600D 18-55 lens, Canon EOS 1100D 75-300 lens, Nikon 5100 18-55 ve 55-200 DX lens, Canon EOS 500D ve Canon EOS 4000D modelleri buldum. Bu makinelerden hangisi daha iyidir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Hepsinin fiyatı aşağı yukarı aynı 5000-5500TL bandında düşünüyorum. Amacım deniz, manzara fotoğrafları ve farklı yerlere gittiğimde yapıların fotoğraflarını çekmek. Bir de ikinci el alırken nelere dikkat etmeliyim yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden alacaksınız? İnternetten mi? Eğer elden alacaksanız size bir yer söyleyim oradan alın.

Mersin'deyim hocam. 550D modelinden memnun musunuz peki önerir misiniz?

Olmadı o zaman sana yerini söyleyim oradaki satıcılarla bir görüş.

İstanbul sirkecide "Hayyam pasajı" var orada senin isteğin her şey mevcut.

550D iyidir ama 600D daha populer bir makinedir. Muhtemelen daha fazla bulursun. Sıfır bakmanı tavsiye etmem. Shutter sayısı az olan bir cihaz bul derim.

Daha üst cihazlar var tabii ki ama standart çekimlerde bu cihazlar yeterli gelecektir.

Hocam bir tane d3200 buldum ama 6000 shutter diyor fiyati da uygun geldi biraz. 6000shutter fazla midir yoksa alinabilir mi?

Nikon marka cihaz kullanmadım o yüzden cihaz için bir şey diyemem. Ama 6000 shutter normal bir rakam.

Hocam bir tane d3200 buldum ama 6000 shutter diyor fiyati da uygun geldi biraz. 6000shutter fazla midir yoksa alinabilir mi?
6.000 shutter normal bir değer. Ama her ne olursa olsun fotoğraf makinesini alınca ölü piksel testi yapın. Mesela gece yüksek ISO veya karanlık bir bölgeye uzun pozlama yaparak ölü piksel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aklimda bulunduracagim hocam alirken test edecegim, tesekkur ederim. D3200'den vazgectim bu arada suan 500d var bir tane o isimi gorur mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı