Hangi grafik ayarı performansa ve görüntüye ne kadar etki eder?

İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
2
Yer
Ankara
RAM
16 GB 3200Mhz 16CL Kingston Fury Beast
SSD veya HDD modeli
WD BLUE SATA SSD+Netac SATA SSD toplamda 800GB
Ekran kartı
GTX1650 4GB GDDR6(Micron)
Anakart
ASUS Prime A320M-F
İşlemci
RYZEN 5 3500
Oyunlarda Anti Alising, Texture Quality, özellikle RT ile öne çıkmaya başlayan Reflection Quality, Shadow Quality gibi bir sürü grafik ayarı var. Bu ayarlardan hangileri görüntüye ve performansa ne kadar etki ediyor? Hangi ayarı yüksek tutup hangi ayarı düşük tutarak iyi bir performans ve görüntü elde ederim?

Shadow quality: Gölge kalitesi

Texture quality: Doku kalitesi

Reflection quality: Yansıma kalitesi

Öncelikle bunlar performansa değil görünüşe etki sağlıyor. Eğer fazla performans istiyorsan Low seçeneklere getir.

Shadow quality: Gölge kalitesi

Texture quality: Doku kalitesi

Reflection quality: Yansıma kalitesi

Öncelikle bunlar performansa değil görünüşe etki sağlıyor. Eğer fazla performans istiyorsan Low seçeneklere getir.
Hocam İngilizcem bunların Türkçesini bilecek kadar var. Benim sorum hangi ayar görüntüye ve performansa ne kadar etki ediyor? Reflection Quality mesela Dying Light 2 ve RDR2 gibi oyunlarda gereksiz performans kaybı yaşatırken Cyberpunk'ta kaybettirdiği performansa değecek bir görüntü sunuyor bunu biliyorum fakat diğer ayarlarda neye göre seçim yapmam gerek onu bilmiyorum.

Hocam İngilizcem bunların Türkçesini bilecek kadar var. Benim sorum hangi ayar görüntüye ve performansa ne kadar etki ediyor? Reflection Quality mesela Dying Light 2 ve RDR2 gibi oyunlarda gereksiz performans kaybı yaşatırken Cyberpunk'ta kaybettirdiği performansa değecek bir görüntü sunuyor bunu biliyorum fakat diğer ayarlarda neye göre seçim yapmam gerek onu bilmiyorum.

Reflection quality ve texture quality sadece kozmetik şahsen. Ama Shadow quality ortada olmasıda yeterli, yaprakların detayına girince afallıyor sistem. Tabii reflection quality genellikle modern gün oyunlarında işe yarıyor, daha parlak şeyler olunca daha çok işe yarıyor. Ama texture qualityi RDR2'de falan yüksekte tutmaya çalışın çünkü o oyunun gereklilerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı