Hangi GTX 1060 alınmalı?

Azıcık videonun yorumlarını okusanız nedenini zaten görürdünüz.

Dediğim gibi sorduğunuz soruların cevabı daha önce sosyalde açılmış ve benim de bizzat defalarca ve defalarca cevap verdiğim konularda mevcut.

RX 580 daha çıkmamışken bile biz GTX 1060 yerine RX 480 öneriyorduk. RX 580'in GTX 1060'dan daha iyi olması kaçınılmaz zaten.

Yabancı forumlara da bakabilirsiniz isterseniz:
GTX 1060 vs RX 580 - [Solved] - Graphics Cards - Tom's Hardware

En iyi cevap yazan kısmı okuyabilirsiniz. Gayet iyi özetlenmiş.
Bana gerçek benchmaark testleri lazım rx 580 in ve 1060 in her modelinin karsilasitirldigi video lazim burada bildiginizi okumayın sadece öneri verin öneriii
Ucuz olanı alayım diye düşünüp hata yapma. Öyle diyip yanlış bilgilendiren kişiler var. MSI gaming x, Asus rog serisi önceliğin olmalı.
Doğru ama zararlı çıkmamak kadar parayı yönetmek de önemli onun için ekran kartının fiyat performansının iyi olmasını istiyorum
Nvidia oyunlardaki optimize sponsorluk olayı daha fazla ve daha yaygın olduğundan dolayı gtx 1060 rx 580 göre daha iyi fps değerleri verebiliyor. Şahsen 2 kartıda kullandım. Oynadığım oyunlarda gtx 1060 daha iyi bir performans değeri verdi. Sıcaklık konusunda da gtx 1060 rx 580 göre bi nevi daha serin çalışıyor.
Normalde nvidia tercih etmeyecektim fakat shadow play freestyle destekleri ve daha fazla o.c yapma imkanı olduğu için nvidia gtx 1060 almayı düsünüyorum ama rx 580 daha iyi kart o yuzden kafam karisiyor

Neden anlamak istemiyorsunuz? Bakın arkadaşın attığı linkte ne güzel açıklanmış:
Rx580 hem VRAM farkından hem de DX12'den ötürü 1060'ın ilerisinde. Nvidia fanboyluğu yapmanın lüzumu yok.
Bana gerçek benchmaark testleri lazım rx 580 in ve 1060 in her modelinin karsilasitirldigi video lazim burada bildiginizi okumayın sadece öneri verin öneriii
Kimse böyle işsiz bir video yapmaz. Her marka model tek tek gösterilecekmiş. Peh.
Ucuz olanı alayım diye düşünüp hata yapma. Öyle diyip yanlış bilgilendiren kişiler var. MSI gaming x, Asus rog serisi önceliğin olmalı.
MSI soğutma işinde gerçekten 1 numara. Kesinlikle MSI alınabiliyorsa alınmalı.

Neden anlamak istemiyorsunuz? Bakın arkadaşın attığı linkte ne güzel açıklanmış:

Rx580 hem VRAM farkından hem de DX12'den ötürü 1060'ın ilerisinde. Nvidia fanboyluğu yapmanın lüzumu yok.

Kimse böyle işsiz bir video yapmaz. Her marka model tek tek gösterilecekmiş. Peh.

MSI soğutma işinde gerçekten 1 numara. Kesinlikle MSI alınabiliyorsa alınmalı.
Olum o kadar akıllıysanız gtx 1060 ile rx 580 i siz karsilastirin ben sadece soru sordum bunun turkcesini anlayamiyormusunuz? Soru bu soruu

Arkadaş ne sormuş cevap verenler ne demiş nasıl buradan 1060, 580 tartışması çıkmış anlamak zor. Gtx 1060 çok fazla güç tüketen bir kart değil bu bağlamda sıcaklık sorunu yaşayacağını zannetmiyorum. Tepe modelleri ( Msı gaming X, Asus Rog Strix, Gigabyte aorus) ile firmaların fiyat performans olarak soğutma sisteminden ve çekirdek hızlarından biraz kısıp piyasaya sürdüğü ( Asus Dual, Msı Armor) soğutma sistemleri arasında fiyat olarak sizi zorlayacak durumda değilse bu tepe modellerden öneririm. Tek fanlı modelleri pek tavsiye etmiyorum. Bu tip güçlü bir karta tek fanlı modeller yakışmıyor. [emoji846]

Olum o kadar akıllıysanız gtx 1060 ile rx 580 i siz karsilastirin ben sadece soru sordum bunun turkcesini anlayamiyormusunuz? Soru bu soruu
Sen anlamak mı istemiyorsun? Herkes bas bas RX580 diyor. Karşılaştırıyorım RX580 GTX1060'DAN DAHA İYİDİR. Sen armut pişsin ağzıma düşsün istiyorsun. Yok efendim. O zaman fanboy olmaya devam et ve git 1060 al. Ha gelip de burda 2 ay sonra "Performans sorunu var" diye ağlama. İyi akşamlar. Daha fazla yoruma lüzum yok. Ayrıca 13 yaşında bir çocuk gibi konuşmayı bırakın.

Bazı testler insanı yanıltabilir veya bilerek kart iyi gösterilmiş olabilir. Ama birazcık olsa donanımdan anlayan biride RX 580'in daha iyi bir kart olduğundan şüphe dahi etmez zaten :)

Sen anlamak mı istemiyorsun? Herkes bas bas RX580 diyor. Karşılaştırıyorım RX580 GTX1060'DAN DAHA İYİDİR. Sen armut pişsin ağzıma düşsün istiyorsun. Yok efendim. O zaman fanboy olmaya devam et ve git 1060 al. Ha gelip de burda 2 ay sonra "Performans sorunu var" diye ağlama. İyi akşamlar. Daha fazla yoruma lüzum yok. Ayrıca 13 yaşında bir çocuk gibi konuşmayı bırakın.
Ya zaten ben hangisini almaliyim diye soruyorum 1060 mi alayim rx 580 mi alirsam hangi modelini almaliyim
Bu arada kimsenin fanboyu köpeği falan *DEĞİLİM*
Arkadaş ne sormuş cevap verenler ne demiş nasıl buradan 1060, 580 tartışması çıkmış anlamak zor. Gtx 1060 çok fazla güç tüketen bir kart değil bu bağlamda sıcaklık sorunu yaşayacağını zannetmiyorum. Tepe modelleri ( Msı gaming X, Asus Rog Strix, Gigabyte aorus) ile firmaların fiyat performans olarak soğutma sisteminden ve çekirdek hızlarından biraz kısıp piyasaya sürdüğü ( Asus Dual, Msı Armor) soğutma sistemleri arasında fiyat olarak sizi zorlayacak durumda değilse bu tepe modellerden öneririm. Tek fanlı modelleri pek tavsiye etmiyorum. Bu tip güçlü bir karta tek fanlı modeller yakışmıyor. [emoji846]
Bende öyle düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı