Hangi Güç Seçeneğini Kullanmalıyım?

Emre ERY

Hectopat
Arkadaşlar soru başlıktaki gibi, ben oyun oynamayı seven birisiyim fakat hangisini kullanmamı gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şu an yüksek performansta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeytanlık yapacaktım fakat ceza alıp beklemek istemiyorum. Bu bildiğin boşa konu açmak ama neyse. Yüksek performansta kullanmalısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken Rryzen Balanced'dan en iyi performansa çekiyorum, oyun dışında Güç Tasarrufuna alıyorum. Sürekli 1.3-1.4V çekmesin diye. Sen de Intel ise işlemcin Yüksek Performansta kullan ve oyun dışında Güç Tasarrufuna almanı öneririm.

ryzzz.png

Her zaman dengelide kullanıyorum. Dengelide iken güç gerekmediğinde gücü azaltıyor, gerektiğinde de çekiyor. Hiçbir zaman performans sorunu yaşamadım.
Yüksek performansta ise durmadan turboda çalıştırmaya zorluyor kendini, bu da bana ekstra sıcaklık olarak geri dönüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı