Hangi internet aboneliği tercih edilmeli?

Kgngksnn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus PRIME A520M-K
Ryzen7 5700G
MSI RX 6700 XT
2x8 GB XPG Adata Gammix D30 RAM
Performax 650W 80+ PSU
Meslek
Quality
Merhaba arkadaşlar. Ben taşındığım mahallede internet altyapısı olmadığı için Superbox aboneliği sarın almıştım. Şu an mahalleye Türk Telekom internet altyapısı getirdi. Bu sebepten başka aboneliğe geçmek istiyorum ve bu durumda sadece Türk Telekom hizmetimi kullanabilirim? Ya da ne yapmamı önerirsiniz?
Superbox hem yüksek fatura bedeli hem de kalitesiz internet hizmeti sunuyor bu durumdan çok sıkıldım 2 yıllım sözleşmemin 16. ayını doldurdum ayrılırken cayma bedeli çıkacak mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ben taşındığım mahallede internet altyapısı olmadığı için Superbox aboneliği sarın almıştım. Şu an mahalleye Türk Telekom internet altyapısı getirdi. Bu sebepten başka aboneliğe geçmek istiyorum ve bu durumda sadece Türk Telekom hizmetimi kullanabilirim? Ya da ne yapmamı önerirsiniz?
Superbox hem yüksek fatura bedeli hem de kalitesiz internet hizmeti sunuyor bu durumdan çok sıkıldım 2 yıllım sözleşmemin 16. ayını doldurdum ayrılırken cayma bedeli çıkacak mıdır? Teşekkürler.

Bölgendeki altyapı sağlayıcı sirketleri araştır ve en iyi hızı kim verebiliyorsa onu tercih etmelerisin ama bence ilk olarak TurkNet'e bakmanı öneririm

Hayır TurkNet ya da Millenicom gibi bir sürü hizmeti alabilirsiniz ama altyapınız hala Türk Telekom olur acaba şu anki adresinizde kaç Mbps altyapı var?

Hayır demişsiniz. Ama cayma bedeli ücreti çıkıyor müşteri temsilcisi ile görüştüm hocam ne yapabilirim? 4.5G limitsiz kullanıyorum. Hız çok değişkenlik gösteriyor çok takio etmedim ama 7 8Mbps anca gördü sanırım günün farklı saatlerinde artıp azalabiliyor

Hayır demişsiniz. Ama cayma bedeli ücreti çıkıyor müşteri temsilcisi ile görüştüm hocam ne yapabilirim? 4.5G limitsiz kullanıyorum. Hız çok değişkenlik gösteriyor çok takio etmedim ama 7 8Mbps anca gördü sanırım günün farklı saatlerinde artıp azalabiliyor

Haliyle sizden cayma bedeli isteyeceklerdir. Tüketici hakem heyetine danışarak hareket etmen daha iyi olur, vermiş oldukları kalitesiz hizmet sonucunda belki cayma bedeli ödemeden sözleşmeyi fesh etme fırsatı sağlarlar sana. Yani gidip tüketici haklem heyeti ile konuyu tartış.

Aynı taahhüt ile VDSL hizmet alabiliyor musunuz Superbox ile?

Eğer bu şekilde işlem yapılabilirse taahhüt derdiniz de kalmaz. Son 8 ayı bu firmada geçirirsiniz. Sonra da istediğiniz firmadan VDSL hizmeti alırsınız diye düşünüyorum ben.

Altyapı sorgusu yapabilirsiniz.

TurkNet tavsiye ederim. Sınırsız hız veriyor.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Şu anki abonelipim bitmediği için 1100TL cayma bedeli çıkartıyorlar. Bu sebep ile taahhütümün bitmesini bekliyicem.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Şu anki abonelipim bitmediği için 1100TL cayma bedeli çıkartıyorlar. Bu sebep ile taahhütümün bitmesini bekliyicem.
Peki dediğim konuyu sordunuz mu Turkcell'e.

Hani Superonline VDSL'e geçiş yaptırabiliyorlar mı sizi? Altyapım var çünkü derseniz. Tahminimce fazlasıyla mantıklı bu geçişi yaptırmaya çünkü Superbox vermek için bile altyapı yok şartı aranıyordu bir zamanlar. VDSL altyapıya geçmenizi sağlayabilirler Superonline içerisinde VDSL hizmete.

Peki dediğim konuyu sordunuz mu Turkcell'e.

Hani Superonline VDSL'e geçiş yaptırabiliyorlar mı sizi? Altyapım var çünkü derseniz. Tahminimce fazlasıyla mantıklı bu geçişi yaptırmaya çünkü Superbox vermek için bile altyapı yok şartı aranıyordu bir zamanlar. VDSL altyapıya geçmenizi sağlayabilirler Superonline içerisinde VDSL hizmete.

Hocam kendi altyapıları olmadığı için sormadım. Türk Telekom fiber altyapısı mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı