Hangi internet sağlayıcısı kullanılmalı?

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Türk Telekom'un sayfasından baktığımda fiber altyapıda olduğumu fark ettim fakat bizim binamızda herhangi bir kutu yok ama binanın önüne kadar kablo döşenmişti. Saha dolabına da 20 metre uzaktayım. Şu anda TurkNet'liyim 95 TL'ye 100 Mbps paket kullanıyorum. İnternetimden memnunum ama fiber internet kullanabilecekken VDSL2 ile neden kalayım? Sağlayıcı mı değiştirmeliyim yoksa TurkNet bir şeyler yapabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Hat bilgilerimi de bırakayım dedim.

int.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet'e başvuru yaptığınızda onlar TT ekiplerine bildirir ve gerekli bağlantıyı yaparlar. Şu an hangi fiber bağlantı türü olduğunu bilmiyoruz. Ancak binada kutu yoksa bu FTTH veya FTTB değildir. FTTC olur ki bu tam da fiber sayılmaz. Size en yakın saha dolabına fiber altyapı gelir ve dolaptan itibaren VDSL2 olarak alırsınız. Muhtemelen şu an zaten bu altyapıyı kullanıyorsunuz. Modem arayüzünde gözüken hız ve size söylenen saha dolabı mesafesi düşünüldüğünde bu sonuca vardım. Kesin bilgi için Türknet ile görüşün.

Son düzenleme:
Türknet'e başvuru yaptığınızda onlar TT ekiplerine bildirir ve gerekli bağlantıyı yaparlar. Şu an hangi fiber bağlantı türü olduğunu bilmiyoruz. Ancak binada kutu yoksa bu FTTH veya FTTB değildir. FTTC olur ki bu tam da fiber sayılmaz. Size en yakın saha dolabına fiber altyapı gelir ve dolaptan itibaren VDSL2 olarak alırsınız. Muhtemelen şu an zaten bu altyapıyı kullanıyorsunuz. Modem arayüzünde gözüken hız ve size söylenen saha dolabı mesafesi düşünüldüğünde bu sonuca vardım. Kesin bilgi için Türknet ile görüşün.
Türknet ile konuşup detayları buraya ekleyeceğim.
Bugün TurkNet'ten cevap geldi. Altyapımız fiber desteklemiyormuş yalnızca VDSL hizmeti verilebiliyormuş. Ben de Türk Telekom'u arayıp "İnternet sitenizde FiberNet paketini kullanabileceğim yazıyor fakat kendi sağlayıcım Fiber olmadığını söylüyor" dediğimde. Bakır kablo üzerinden Fiber veriliyormuş. Kısacası Fiber bize çok yakın fakat fiber yok (bu şekilde anladım).

Evime bu kadar yakın olup faydalanamamak kötü bir şey. Bunu çözmenin bir yolu var mı? Başvuru yapmam lazımsa nereye nasıl yapmalıyım. @kaiser soze

Son düzenleme:
Binanıza Fiber tesisatı için imza toplayıp yönetim imzasıyla birlikte Türk Telekoma başvurun. Kutu kurarlarsa kendi evine fiber optik hat çektirmen kalıyor.

Binanıza Fiber tesisatı için imza toplayıp yönetim imzasıyla birlikte Türk Telekoma başvurun. Kutu kurarlarsa kendi evine fiber optik hat çektirmen kalıyor.
Peki binadaki diğer insanlar Türk Telekom'un fiber internetini kullanmak istemezlerse. Sıkıntı olur mu? Demek istediğim herkesin Türk Telekom'lu olması gerekmiyor değil mi? Sadece binaya kuracakları kutu için mi binadakilerden imza toplanıyor.

Mesajını az önce gördüm bildirimi kaçırmışım :/ @Croot

Peki binadaki diğer insanlar Türk Telekom'un fiber internetini kullanmak istemezlerse. Sıkıntı olur mu? Demek istediğim herkesin Türk Telekom'lu olması gerekmiyor değil mi? Sadece binaya kuracakları kutu için mi binadakilerden imza toplanıyor.

Mesajını az önce gördüm bildirimi kaçırmışım :/ @Croot

Hayır, yönetimin kararıyla fiber istendiğine dair bir imzalı tutanak istiyorlar. Normal ankastreyi kaldırılmadan ek olarak eklendi bir komşu binamızada. Size de o şekilde gelecektir diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı