Hangi iPhone alınmalı?

iPhone 11 hayatta almazdım. Ekranı rezalet.

iPhone 8 son güncellemesini aldı ve eski kasa.

2.el iPhone X alabilirsin en ucuz olarak.

Bunun dışında 12 Mini, 13 Mini gibi cihazlara da yönelebilirsin 2.el.

SE serisine bulaşma derim, çok eski tasarımı var, 3.nesil SE'nin de ekranı pek iyi değil. X bu konuda daha iyi.

Genel olarak çok para harcamak istemeyen biriysen Apple ekosistemine bulaşma çünkü iPhone'la bitmiyor bu iş, Apple'ın her ürünü aşırı pahalı. AirPods alayım desen en az 2 bin TL cepten gidecek. Alternatif alayım desen ekosistem mantığı kalmayacak ve her markanın her modeli maalesef düzgün çalışmıyor. Apple dediğinde cüzdan titremeye başlıyor direkt.

Arkadaşımla da geçen bayağı bakınıp Galaxy S21 FE almaya karar kıldık. Hatta birebir iPhone 11 ve S21 FE arasında kalmıştı. Kamera olarak benim iPhone 13'le rekabet ediyor bayağı, en azından sıradan kullanıcılar olarak bize öyle geldi. Gece modunda daha bile iyi çektiği oluyor. O da senin gibi çok istiyordu Apple ekosistemine geçiş ama Apple cidden aşırı pahalı ve özellik anlamında çok kıt eski modellerinde. Sana tavsiyem Android, hatta Samsung ve Huawei olur. Ekosistem hissini bu markalardan da alabilirsin ve güzel cihazlar, kameralar üretiyorlar.

Son düzenleme:
iPhone 11 hayatta almazdım. Ekranı rezalet.

iPhone 8 son güncellemesini aldı ve eski kasa.

2.el iPhone X alabilirsin en ucuz olarak.

Bunun dışında 12 Mini, 13 Mini gibi cihazlara da yönelebilirsin 2.el.

SE serisine bulaşma derim, çok eski tasarımı var, 3.nesil SE'nin de ekranı pek iyi değil. X bu konuda daha iyi.

Genel olarak çok para harcamak istemeyen biriysen Apple ekosistemine bulaşma çünkü iPhone'la bitmiyor bu iş, Apple'ın her ürünü aşırı pahalı. AirPods alayım desen en az 2 bin TL cepten gidecek. Alternatif alayım desen ekosistem mantığı kalmayacak ve her markanın her modeli maalesef düzgün çalışmıyor. Apple dediğinde cüzdan titremeye başlıyor direkt.

Arkadaşımla da geçen bayağı bakınıp Galaxy S21 FE almaya karar kıldık. Hatta birebir iPhone 11 ve S21 FE arasında kalmıştı. Kamera olarak benim iPhone 13'le rekabet ediyor bayağı, en azından sıradan kullanıcılar olarak bize öyle geldi. Gece modunda daha bile iyi çektiği oluyor. O da senin gibi çok istiyordu Apple ekosistemine geçiş ama Apple cidden aşırı pahalı ve özellik anlamında çok kıt eski modellerinde. Sana tavsiyem Android, hatta Samsung ve Huawei olur. Ekosistem hissini bu markalardan da alabilirsin ve güzel cihazlar, kameralar üretiyorlar.
Hocam nazikçe açıklamanızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum
Haklısınız suan en mantıklı iphone modeli sıfır olarak 13 o da 28k kusur fiyata,Huawei de elersek, geriye samsung kalıyor, s22 128 veya s21fe 256 alayım o zaman siz olsanız hangisini alırdınız ?

Hocam nazikçe açıklamanızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.
Haklısınız şu an en mantıklı iPhone modeli sıfır olarak 13 o da 28k kusur fiyata, Huawei de elersek, geriye Samsung kalıyor, S22 128 veya S21FE 256 alayım o zaman siz olsanız hangisini alırdınız?

Senin yerinde olsam ikinci el iPhone 12 Pro alırdım.

Hocam beni suanlik kısıtlayan tek şey bütçemin Max 18 19k olması eğer ki elime para geçerse 25k bantlarına çıkabilirsem 12Pro düşünürüm elbette zaman gösterecek...😊

O bütçede ikinci el 11 Pro Max alabilirsin. S22 alsan prizle aşk yaşayacaksın. S21 FE de kamerada renk doğruluğu konusunda beklentilerin altında kalan bir cihaz. 11 Pro Max al her konuda kafan rahat olsun.

O bütçede ikinci el 11 Pro Max alabilirsin. S22 alsan prizle aşk yaşayacaksın. S21 FE de kamerada renk doğruluğu konusunda beklentilerin altında kalan bir cihaz. 11 Pro Max al her konuda kafan rahat olsun.
Tesekkurler hocam

Hocam son olarak rahatsız ediyorum 2.el 11pro max 2.el 12 hangisini tercih ederdiniz

iPhone 8 kullanıcısı olarak sadece şarj face id çerçeveli tasarım gibi problemleri sevmiyorum. Bunun dışında güzel. Ha gidip tabii ki iPhone 8 alın demiyorum zaten bu senenin sonlarına doğru da son güncellemelerini alacak o yüzden ikinci el Xs Max veya iPhone 12 mini kesinlikle çok iyi bir tercih olacaktır.

Geri
Yukarı