Hangi iPhone'u almalı?

Atakan159

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM 16GB(8x2) 3600Mhz
Ekran kartı RTX 3070 Ti
Anakart B550M DS3H
İşlemci Ryzen 5 5600
Merhaba.
Telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. iPhone 13, 14 ve 15 modellerine bakıyorum.
Bütçem 15'e kadar yetiyor yetmesine ama 13 alsam da beni götürür mü sizce?
Şimdiye kadar 2 kere iPhone kullandım ve temiz kullandığımı düşünüyorum. Ortalama 4-5 yıl götürdü iki telefonumda ve şimdi alacağım modelinde en kötü 4 yıl beni götürmesini istiyorum. Ayrıca telefondan oyun oynamıyorum.
Sizce iPhone 13 beni en kötü 4 yıl götürür mü yoksa 14 veya 15'e mi yönelmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Şimdiye kadar 2 kere iPhone kullandım ve temiz kullandığımı düşünüyorum. Ortalama 4-5 yıl götürdü iki telefonumda ve şimdi alacağım modelinde en kötü 4 yıl beni götürmesini istiyorum. Ayrıca telefondan oyun oynamıyorum.
Sizce iPhone 13 beni en kötü 4 yıl götürür mü yoksa 14 veya 15'e mi yönelmeliyim?
Hocam iphone 15 çok abartıldı, 15 yerine 14 alınabilir yada 15 alıp 16 yı bekleyebilirsiniz.

Merhaba.

14 Pro tercih edebilirsin bunların arasında hepsi çok pahalı zaten 14 aldım 650€ ama hak etmiyor fiyatını bence çok da bir özelliği yok kamerası iyi bataryası bir günü atıyor ama artık tüm cihazlar bir günü atıyor Extreme bir şey sunduğu yok. Hızı da tamamen işletim sisteminin kısıtlamasına bağlı arka planda WhatsApp bile yürümüyor telefonda, arka plandan whatsabbı temizleyince konuşmadaysan o bile kapanıyor. S24 Ultra tercihinde bulunabilirsin. Kesin iPhone istiyorum dersen kesinlikle düz modelleri tercih etme.

Arkadaş iPhone istemiş hala anroid önerisi yapanlar var :D

Arkadaşın bahsettiği modellerin fiyatları çok yüksek fakat vasat bir performans sunuyor düz modeller maalesef. 49.500 TL bir fiyatla 5000 TL'lik Xiaomi'nin kamerasının iyileştirilmiş hali ve iOS kullanacaksın sadece :D
Bende iPhone kullanıcısıyım ama ucuza geldiği için aldım. Türkiye'de olsam bir Android bir de bilgisayar alırdım IPhone'a fanboyluk edeceğime...

Arkadaşın bahsettiği modellerin fiyatları çok yüksek fakat vasat bir performans sunuyor düz modeller maalesef. 49.500 TL bir fiyatla 5000 TL'lik Xiaomi'nin kamerasının iyileştirilmiş hali ve iOS kullanacaksın sadece :D
Bende iPhone kullanıcısıyım ama ucuza geldiği için aldım. Türkiye'de olsam bir Android bir de bilgisayar alırdım IPhone'a fanboyluk edeceğime.
Burda fanboyluk yapan yok yada sizin okumanız yok hocam, arkadaş iPhone istediği için öyle dedim zaten.

Hiç kullanmadığım için bilmiyorum fakat çevreden duyduğum android cihazların daha çabuk bozulduğu veya daha sık sıkıntı çıkarttığı. Yaklaşık 10 yıldır da hep Iphone kullandığım için ona alıştım. Ayrıca bana daha güvenli geliyor sanki. Pek bir bilgim yok.
Iphone 15 almak yerine IPhone 13 ü 256GB olarak almayı düşünüyorum. Beni yıllarca götürür gibime geldi.
Benim asıl öğrenmeye çalıştığım IPhone 13 ve 15 arasında ki fiyat farkını ödemeye değer mi?
İkinci olarak ise IPhone 13 alsam 4-5 yıl idare eder mi? Iphone 6S ve Iphone X ' i 5 er yıl kullanabildim. Bunu da 5 yıl kullanmak isterim sorunsuz.

Hiç kullanmadığım için bilmiyorum fakat çevreden duyduğum android cihazların daha çabuk bozulduğu veya daha sık sıkıntı çıkarttığı. Yaklaşık 10 yıldır da hep Iphone kullandığım için ona alıştım. Ayrıca bana daha güvenli geliyor sanki. Pek bir bilgim yok.
Iphone 15 almak yerine IPhone 13 ü 256GB olarak almayı düşünüyorum. Beni yıllarca götürür gibime geldi.
Benim asıl öğrenmeye çalıştığım IPhone 13 ve 15 arasında ki fiyat farkını ödemeye değer mi?
İkinci olarak ise IPhone 13 alsam 4-5 yıl idare eder mi? Iphone 6S ve Iphone X ' i 5 er yıl kullanabildim. Bunu da 5 yıl kullanmak isterim sorunsuz.

Bunu bizim insanımıza anlatamazsınız. Apple ürünleri ülkemizde pahalı diye iyi sanarlar, halbuki özel fiyatlandırmasız ülkelerde Samsung daha pahalı.

Apple sandığınız gibi güvenlikli değil hatta bunu Apple bile anlamış olacak ki yeni güncellemeyle üçüncü parti yazılım desteği getiriyor.

iPhone 15 yerine S23 Ultra önerebilirim ki S24 serisini beklemeniz çok daha iyi olacaktır. Zira S23 Ultra iPhone 15'ten dahi daha iyi bir telefonken S24 serisini hayal edin.

Ha bu arada bunu 11 Pro, 13 Pro Max ve 14 Pro Max'ı gündelik hayatımda kullanmış birisi olarak söylüyorum aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı