Hangi ISS tercih edilmeli?

Eğer altyapı sıkıntısı çekmiyorsanız Comnet çok iyi. Ama altyapı sıkıntısı çeken biriyseniz muhatap bulamazsınız bilginiz olsun. Benim bölgemde VDSL var ve altyapı sıkıntısı yok şükür. Neredeyse tüm ISS'ler bana aynı hizmeti veriyor. Arıza durumunda sıkıntı çekersiniz sadece. Ben oyun oynamıyorum pek ama ping benim bölgemde Telekom dışında sıkıntı maalesef. Telekom dışındaki tüm ISS'lerde ping sıkıntısı çekiyorum. Çünkü CDN merkezleri benim bölgemden uzakta. İstanbul'da olsaydım Comnet bana daha iyi bir ping sunardı ama maalesef uzaktayım. İstanbul'daysanız ve altyapı sıkıntısı çeken biri değilseniz Comnet'i tavsiye ederim.

Eğer altyapı sıkıntısı çekmiyorsanız Comnet çok iyi. Ama altyapı sıkıntısı çeken biriyseniz muhatap bulamazsınız bilginiz olsun. Benim bölgemde VDSL var ve altyapı sıkıntısı yok şükür. Neredeyse tüm ISS'ler bana aynı hizmeti veriyor. Arıza durumunda sıkıntı çekersiniz sadece. Ben oyun oynamıyorum pek ama ping benim bölgemde Telekom dışında sıkıntı maalesef. Telekom dışındaki tüm ISS'lerde ping sıkıntısı çekiyorum. Çünkü CDN merkezleri benim bölgemden uzakta. İstanbul'da olsaydım Comnet bana daha iyi bir ping sunardı ama maalesef uzaktayım. İstanbul'daysanız ve altyapı sıkıntısı çeken biri değilseniz Comnet'i tavsiye ederim.
Fiber altyapı olduğu için altyapı konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Comnet tercih edersem İstanbul’a uzak olmam ping konusunda sorun yaratır mı? Çünkü İstanbul’a 570 KM uzağım ve ping konusu benim için çok önemli.

Comnet önermem şikayet sayısı oldukça fazla. İnternet kutusu telekom ya da Netspeed gibi firmalara bakabilirsin.
Benim de o yüzden kafam karıştı. Comnet’in fiyatları uygun ama kullanıcı memnuniyeti açısından çok iyi bir ISS değil sanırım. Netspeed 200 Mbps kampanyası bana uyar ama kullananlar memnun mu pek araştırmadım açıkçası.

Comnet'in TurkNet gibi CDN ağı yok. Direkt İstanbul üzerinden erişim sağlanıyor. O yüzden dolayı ping süresi sıkıntısı olabilir bir şey diyemiyorum.
O yönden kötüymüş. Yani CDN ağı olan ISS’lere göre daha fazla ping süresi verir diye tahmin ediyorum. Aslında Türk Telekom’a da baktım ama fiyatları çok tuzlu geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı