Hangi kablo nereye takılmalı?

Sıvı soğutmanızın kitapçığında aıo_pump soketi olarak yazıyorsa o zaman aıo_pump soketine takın. Sıvı soğutmaların bazıları aıo_pump bilgisini algılamayabiliyor.

Kılavuzda sanırım CPU fan a taktırmıştı bende o yüzden oraya takmışım yani orada bir şey takılı hatta PC'yi açtığımda pompdaki fan deli gibi dönüyordu. O yüzden çok ısınmadı ama üstteki fanlar hiç dönmüyor. Bende arkada bir kablo buldum boşta eğer burada bir yere takacaksam bunu takacağım herhalde diye düşündüm ama nereye bilmiyorum. En iyisi ben gidim kutusunu bulim kitapçığı bir inceliyim.

Kılavuzda sanırım CPU fan a taktırmıştı bende o yüzden oraya takmışım yani orada bir şey takılı hatta PC'yi açtığımda pompdaki fan deli gibi dönüyordu. O yüzden çok ısınmadı ama üstteki fanlar hiç dönmüyor. Bende arkada bir kablo buldum boşta eğer burada bir yere takacaksam bunu takacağım herhalde diye düşündüm ama nereye bilmiyorum. En iyisi ben gidim kutusunu bulim kitapçığı bir inceliyim.

Eğer ki pump fanı işlemciye göre çalışacaksa işlemci fanının olduğu yere takmanız gerekiyordur. Bunun haricinde pumpdan fanlara dağıtan başlıklı kablolar varsa sıvı soğutucunun fanlarını bu pumptan çıkan dağıtıcıya takmanız gerekir. Kurulum kitapçığındaki gibi olması gerekiyor yani.

Eğer ki pump fanı işlemciye göre çalışacaksa işlemci fanının olduğu yere takmanız gerekiyordur. Bunun haricinde pumpdan fanlara dağıtan başlıklı kablolar varsa sıvı soğutucunun fanlarını bu pumptan çıkan dağıtıcıya takmanız gerekir. Kurulum kitapçığındaki gibi olması gerekiyor yani.

Şimdi hocam baktım elimde artan kablo şu dakika 9:10'daki kablonun ucu yani fanların kablosu elimde kaldı. Ve o 9:10 da taktığı yerin ismini göstermemiş neresi orası anlayabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kitapçıktada MB yazıyor anlamadım.

Şimdi hocam baktım elimde artan kablo şu dakika 9:10'daki kablonun ucu yani fanların kablosu elimde kaldı. Ve o 9:10 da taktığı yerin ismini göstermemiş neresi orası anlayabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kitapçıktada MB yazıyor anlamadım.

Acaba AiO pump la CPU fanın yerini mi değiştirsem?

Dosya Ekleri

• IMG_3622.jpeg
    IMG_3622.jpeg
    109,9 KB · Görüntüleme: 4

Taktığı yer SYS_FAN bölümü.

Acaba AiO pump la CPU fanın yerini mi değiştirsem?

Kitapçıkda CPU_FAN bölümüne takmanızı söylüyorsa CPU_FAN yerine takın. AIO_PUMP yerine takın yazıyorsa AIO_PUMP yerine takın. Böyle bir şey yazmıyorsa CPU_FAN bölümünün olduğu yerde durabilir.

Kitapçıkda CPU_FAN bölümüne takmanızı söylüyorsa CPU_FAN yerine takın. Aıo_pump yerine takın yazıyorsa aıo_pump yerine takın. Böyle bir şey yazmıyorsa CPU_FAN bölümünün olduğu yerde durabilir.

Kitapçıkta CPU fan veya AiO pump a takın diyor yani istediğine tak diyor o CPU fanda takılı olan hakkında diyor. Şu an elimde olan parçayı da sizin dediğiniz yere takacağımda SYS fan CPU fan yerinede geçiyor mu? Bunu da CPU fana takayım mi yani?

Benim üstte CPU fan AiO pump ve altında da CPU OPT var hangisine takayım? SYS fan göremedim.

OPT girişi girişi pompanın takılabileceği diğer slottur. CPU_OPT girişine pompa takılabilir. Kullandığınız anakart nedir? Dokümantasyonuna bakacağım.

ASUS ROG X570-F

SYS_FAN değil de kasa fanı diye yazmış. Oraya takacaksınız fanlarınızı. Kitapçıkta AIO_pump bilgiside yazdığı için pompayı AIO_PUMP soketine takın. Kullandığınız sıvı soğutma NZXT Kraken X73 modeli mi?

1711130695278.png

Geri
Yukarı