Hangi köpek ırkını beslemeliyim?

Keşke sen de konuşmadan önce araştırma yapsaydın. Husky cinsi köpeklerin hava durumuna adapte olma özellikleri çok gelişmiş yani soğuk gibi sıcağa da alışabiliyorlar, veteriner yor mudur :)

Aynen sizin çok bilinçlisiniz anladığım kadarıyla. Hayvanın anası ağlar siz de sürekli aynı veterinere maaş gibi muayene parası verirsiniz.

Husky'ler öyle. Mesela onların daha da kedi olan türü ise Samoyed. Bunları beslemesi de zor. Sıcağa gelemiyorlar hiç. Samoyed beslemiştim ben yıllarca.

Rottweiler aslında o kadar zor değil ama tabii onu zaptetmesi biraz zor. Başka bir köpek gördüğünde deliye dönüyor. Şehir içinde yaşıyorsanız açıkçası önermek istemem.

Şehir içinde bu tarz köpekleri hiç tavsiye etmem hatta. Şikayet olasılığını da değerlendirin derim.
Amacım dediğim gibi oyun vs. oynamak yani hayvanı sahiplendikten sonra kedi gibi bir köşede yatıp, canı istediği zaman kendini sevdirecekse hiç beslememem daha doğru olur.
Şehir içinde yaşıyorum ama bahçeli bir evde yani kimsenin şikayet etme hakkı yok diye biliyorum.

Bull terrier asiri guzel
Onlar biraz sıkıntılı tipler diye biliyorum, o yüzden bu türlere çok girmemeye çalışıyorum.

Amacım dediğim gibi oyun vs. oynamak yani hayvanı sahiplendikten sonra kedi gibi bir köşede yatıp, canı istediği zaman kendini sevdirecekse hiç beslememem daha doğru olur.
Şehir içinde yaşıyorum ama bahçeli bir evde yani kimsenin şikayet etme hakkı yok diye biliyorum.

Onlar biraz sıkıntılı tipler diye biliyorum, o yüzden bu türlere çok girmemeye çalışıyorum.

Bull terrierler bu yumurta kafa dedikleri köpekse eğer doğru eğitildiğinde Uysal olduğunu biliyorum ama düzgün eğitemezseniz çok sıkıntı Çünkü çok güçlüler.

@Cemtastan23 Hocam saldırgan tip olmasın istiyorsanız Husky veya Samoyed bakın o zaman. Cidden diğer konuşulan ırklar çevrede tedirginliğe sebep olabilir. Bahçeniz dahi olsa toplu şikayette işlem yapılabiliyor.

Husky ve Samoyed cinsleri birbirlerini sever, oldukça oyun delisi ırklardır. Öyle ki siz yorulup bitersiniz ama onlar hala oynar. Çok sevecen ırklar ama sıcağa pek gelemiyorlar. Çok sıcak iklimde yaşıyorsanız bahçenizde köpek için gölge, serin bir yer ayırmanızda fayda var.

beraber oyun oynayacağın dost canlısı bir köpek arıyorsan bence Golden Retriever​

Arkadasa katılıyorum, benim dişi labrador retriever köpeğim 2 defa evden hırsız kovaladı. Şimde de golden retriever köpeğim var ve kapının önünden birisi geçse kıyamet kopuyor. Yani amacınız insanlara saldırması değil sadece sizi uyarması ise, retrievers hem dost canlısı oyuncu hemde mesaj veren köpekler. Havlama alışkanlıklarından dolayı.

Hocam size bence en uygunu Sibirya Kurdu güzel köpektir güçlüdür uysaldır fazla havlamaz bahçede besleyebilirsiniz.
Dediğim gibi ben de ilk onu düşünüyordum ama işte köpekten çok kediye benziyor bu hayvanın karakteri. Bir köşede yatıp kendisine hizmet etmemi bekleyen, oyun oynamayan, canı istediği vakit kendini sevdiren bir hayvan istemiyorum ki isteseydim direkt kedi beslerdim. Üstelik alan koruma yapması da lazım.

Aynen sizin çok bilinçlisiniz anladığım kadarıyla. Hayvanın anası ağlar siz de sürekli aynı veterinere maaş gibi muayene parası verirsiniz.
Eğer bilinçsiz biri olsaydım bugün köpek alıyorum der yarın da alırdım. Birazcık konudaki yazımı okusan zaten tartışmaya girmeyiz, orada 1 yıldır araştırdığımı söyledim. Eğer ki daha iyi biliyorum diyorsan bu tartışma burada bitsin :D

Dediğim gibi ben de ilk onu düşünüyordum ama işte köpekten çok kediye benziyor bu hayvanın karakteri. Bir köşede yatıp kendisine hizmet etmemi bekleyen, oyun oynamayan, canı istediği vakit kendini sevdiren bir hayvan istemiyorum ki isteseydim direkt kedi beslerdim. Üstelik alan koruma yapması da lazım.

Anladım hocam, eğer alan korumalı ve size hizmet istediğiniz köpek arıyorsanız Doberman beslemenizi öneririm ama bu ırk doğru eğitilmelidir aksi takdirde fazla hırçınlaşabilirler.

Eğer bilinçsiz biri olsaydım bugün köpek alıyorum der yarın da alırdım. Birazcık konudaki yazımı okusan zaten tartışmaya girmeyiz, orada 1 yıldır araştırdığımı söyledim. Eğer ki daha iyi biliyorum diyorsan bu tartışma burada bitsin :D
Umarım farklı bir cins alırsınız diyorum. Belki haddime değil ama keşke sokak veya barınaktan sahiplenseniz.

Geri
Yukarı