Hangi Linux dağıtımı iyidir?

Hocam ben şimdi yazılımla ilgileniyorum normalde. Linux, macOS, Windows üçünü de kullandım. Linux ve macOS daha iyi bu konu için. Şimdi Windows'ta Linux ve macOS özelliklerine erişebiliyorum. Ama Linux ve macOS ana sistem olara kullanırsam mutlaka bir eksik oluyor yani. Mesela UNIX Terminal'i WSL ile kullanabilirim. PowerToys ile macOS kısayollarına erişebilirim. Zaten konu sahibi yazılım için konu açmıştı sanırım. Yani benim amacım tek bir OS üzerinden diğer OS özelliklerine de erişmek. Cidden çok kolaylık sağlıyor.
Windows'daki hangi özelliğe ihtiyacın var? MacOS'daki hangi özelliğe ihtiyacın var? Söyle, ben de onları Linux'da kullanabilmen için yazılım önereyim.

Windows'daki hangi özelliğe ihtiyacın var? MacOS'daki hangi özelliğe ihtiyacın var? Söyle, ben de onları Linux'da kullanabilmen için yazılım önereyim.

Hocam ben alternatif yazılımları biliyorum. Konu o değil zaten. Benim fikrim bu videodan sonra değişti. Bu videodan sonra ana makine olarak Linux'u biraz arka planda görmeye başladım. Linux candır sonuçta. Dediklerim sadece yazılımla alakalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan sonra ana makine olarak Linux'u biraz arka planda görmeye başladım.
1624183580653.png

Kıymetli vaktimi bu videoya ayıramayacağım. Kısaca açıklar mısın ne anlattığını?

Merhabalar kendim kodlamayla uğraşan birisiyim. Linux hiç kullanmadım hatta hiç bilgim yok, merak ediyorum sanal cihaza hangi Linux'u kurmalıyız hangisi daha iyidir? Ubuntu'yu duydum genel olarak kurmalı miyim? Bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Sen ne için kullanacaksın?

Mint çöp. Manjaro kurabilirsin.

Manjaro yeni başlayanlar için çok da kolay olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi bu MacOS'a ben ısınamadım. Kullanımı o kadar can sıkıcı ki. MacOS yerine TinyCore kullan ın daha iyidir. MacOs'un o arayüzü beni çileden çıkartıyor. 😀

Teşekkürler Hepinize. Şu an VMware workstation Full sürüm kurdum. Dediğin gibi önce Ubuntu deneyeceğim kulak aşinaligi olduğu için bakalım. Daha sonra Mint vb test ederim.

VMware satın mı aldınız? O. Eğer korsansa aman dikkat, sisteminizi kullanıyor olabilirler :). YouTube Bot'u olmuş olabilirsiniz.

Windows ana sistem olarak en iyisi. WSL veya VMware ile Linux'u kullan, PowerToys ile de macOS özelliklerine eriş. Mükemmel.
Dipnot: VMware Workstation Pro sürümünün aktivasyon kodu zaten internette var. Crack falan değil. Ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Nasıl crack değil? Parayla satılan bir ürünün internetteki aktivasyon kodları legal mi? O zaman siz şimdi Windows 10'u CMD kodları ile etkinleştirmişsinizdir ve korsan olmadığını zannediyorsunuzdur :).
Manjaro yeni başlayanlar için çok da kolay olmaz.

Manjaro zaten son kullanıcı için yapılmış bir dağıtım. Sadece özel yazılımlar da AUR kullanılması gerekebiliyor ama onda da bir komutla çözülüyor.

VMware satın mı aldınız? O. Eğer korsansa aman dikkat, sisteminizi kullanıyor olabilirler :). YouTube Bot'u olmuş olabilirsiniz.

Nasıl crack değil? Parayla satılan bir ürünün internetteki aktivasyon kodları legal mi? O zaman siz şimdi Windows 10'u CMD kodları ile etkinleştirmişsinizdir ve korsan olmadığını zannediyorsunuzdur :).

Manjaro zaten son kullanıcı için yapılmış bir dağıtım. Sadece özel yazılımlar da AUR kullanılması gerekebiliyor ama onda da bir komutla çözülüyor.

Hocam bende anlamadım. Kodu aktivasyon yerine girince Pro oluyor. Hatta isterseniz deneyin.

Son düzenleme:

VMware orijinal setup üzerinden kurdum. İnternetteki hazır keyi internet kapatıp girince full sürüm oluyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı