Hangi Liseyi Hedeflemeliyim?

Stannisçi

Hectopat
7.sınıf ortalamam 98. Derslerim iyi yani. Fakat ders çalışmayı sevmiyor ve çalışmıyorum. Belirli bir hedefim de olmadığı için 1 aydır boş boş oturuyorum. Bir hedefim olsa ders çalışacağım aslında. Bu arada genetik ya da fizik mühendisi olmak istiyorum. Sizce hangi liseyi hedeflemeliyim? Bu arada İstanbul'da oturuyorum fakat yurdu olan bir okul tercih edebilirim. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu liseye git diyemem ama Anadolu liselerinden birine gidebilirsin ortalama puanı olanlardan. Ders çalışmayı sevmiyorsan Fen lisesine sakın gitme.

Deshanelerin kapatılması an meselesi olduğundan dolayı bence çok iyi bir liseyi tercih etmelisin. İlk hedeflerin arasında Fen liseleri yer almalı. Fen lisesinde okuyacak olursan dershane desteği almadan sadece okulda verilen eğitim ile güzel bir üniversiteye girmeye hak kazanabilirsin.

Ortak yonlerimiz çok, fakat benim bir hedefim oldugundan gerçekten çok çalışıyorum. Genetik mühendisi olmak istiyorsan alabilecegin tahmini puanına göre bir fen lisesi arastir:):neşeli:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı