Hangi Liseyi Tercih Etmeliyim ?

ÖmerAltıntas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bu sene TEOG`a girdim derslerim matematik çok kötü durumda ancak diğer derslerim iyi. Ben meslek lisesine gitmek istiyorum. Çünkü anadolunun düz liseden bir farkı olmadığını söylüyorlar. Sizce hangi liseyi tercih etmeliyim ?

Anadolunun düz lise'den farkı yok çünkü düz lise kalmadı. Sadece anadolu liseleri arasında farklar oluyor. Meslek liseleri ise bence senin son tercihin olsun. Eğer tutan anadolu liseleri çok kötü değilse girersin bir matematigi denersin en azından baktın yapamıyorsun okul değiştirme yoluna gidersin. Tabii ki son karar senin.

Meslek Lisesine gitmeni öneririm şuan Anadolu Lisesine gidiyorum 3 senedir pişmanlık çekiyorum. :D Anadolu Lisesi Düz liseyle aynı ama Meslek Lisesini seçersen istediğin bir meslek hakkında uzmanlaşabilirsin ve üniversite kazanamazsan bile elinde bir altın bilezik olur. :D

Meslek lisesi öneririm. Lise de kendini sıkar ve derslerine asılırsan istediğin bölüme gidersin. Üniversitede de sana yararı olur lisede öğrendiklerinin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi meslegi sececegine bagli. 350 puanlik anadolu lisesinin farki yoktur duz liseden ama anadolu liseleri arasinda da ucurum var. Her liseyi bir tutma. Meslek lisesi son tercihin olsun bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı