Hangi liseyi tercih etmeliyim?

umutsaritarla

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Google Developer
Arkadaşlar merhaba, LGS sınavından 414 aldım ve %7,62 dilimdeyim. İki lise arasında kararsız kaldım. Ankara Keçiören'de yaşadığım için ulaşımı da göz önüne alıyorum.

Aktepe (Şehit Köksal) Lisesi bir proje okulu ve yükselişe geçen liselerden biri. Bu sene ilk defa puanla alacak ve benim yüzdelik dilimim yetiyor. Ulaşım da gayet iyi.

Bir de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi var. Ankara/Yenimahalle'de. Yüzdelik dilimim yetiyor ve benim alanım yazılım. Direkt bilişim teknolojilerini seçmeyi istiyorum ve istediğim alan ve mutlu olacağım alan da bu.

Hangisini seçmeliyim?

Şehit Köksal eğitim ve imkanları olarak çok iyi olsa da öğrencileri tabiri caizse biraz kekodur. Gazi'yi bilmiyorum.

İlk defa sınavla alacaksa okulu araştır. Üst dönemler sıkıntılı öğrenciler olabilir.

Evet çok sıkıntılı öğrenciler.

Benim bir arkadaş vardı Antalya'da aynı bu şekilde yeni sınavla alan bir okula gitmişti. Okul bölgesi de biraz kuytu köşe mahallelerdendi. Üst dönemlerden çok sıkıntı çekiyoruz demişti. İyi araştırılması gerek.

Okulun çok yakınında yaşıyorum. Oranın öğrencilerinden görmediğim bir şey yok. Benim dönemimde sınavsız alıyordu gitmeyi aklımdan bile geçirmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı