Çözüldü SSD'ye yüklenen oyun depolama alanından fazla yer kapladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gojofaniyim

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk aldığımda hiç dikkat etmedim ne kadar yer olduğunu fakat 274 GB oyun indirdikten sonra yerimin 127 GB boş kaldığını gördüm. Normalde 191 GB boş kalması gerekmiyor mu?

Çözüm
Yok hocam tek SSD'im kusura bakmayın açıklayıcı olamamışım.

Tek mi? Bu durumda dediğim gibi işletim sistemi de olduğu için onlar da kaplıyor. 50-60GB yer kaplar genelde. Bunlarda haricen programlar da Steam gibi yüklenince daha fazla yer kaplıyor. Yani normal.
Garip. 100GB depolama alanım vardı 50GB oyun yükledim 30GB yerim kalmış. 50 kalması gerekmez miydi deseniz anlardım ama ilk değeri vermemişsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı yemiştim hocam depolamam 464 GB.

Evet senin dediğin doğru. Ama neye göre? Şimdi açıklamak gerekirse bu SSD'de sadece oyun depolama için mi? Yani işletim sistemi vs mevcut değil değil mi? Farklı programlar belgeler dosyalar vb. Bunlar da olunca haliyle düşüklük yaşanması normal. Ama yok dersen ki ondan sorduğunu düşünüyorum. Bu durumda indirme ile yükleme farklı durumlar. Yani kurulum aşamasında fazladan yer kaplamaları mümkün. Özellikle korsan vs indirdiysen yani RAR gibi.

Evet senin dediğin doğru. Ama neye göre? Şimdi açıklamak gerekirse bu SSD'de sadece oyun depolama için mi? Yani işletim sistemi vs mevcut değil değil mi? Farklı programlar belgeler dosyalar vb. bunlar da olunca haliyle düşüklük yaşanması normal. Ama yok dersen ki ondan sorduğunu düşünüyorum. Bu durumda indirme ile yükleme farklı durumlar. Yani kurulum aşamasında fazladan yer kaplamaları mümkün. Özellikle korsan vs indirdiysen yani RAR gibi.

Yok hocam tek SSD'im kusura bakmayın açıklayıcı olamamışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı