Hangi MacBook modeli alınmalı?

totenritual

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. İkinci el MacBook almayı düşünüyorum ancak hangi modeli almam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Yıllık işletim sistemi güncellemelerini en az 2 sene alacak bir model istiyorum. 2016-2018 yılları arasında üretilmiş olanlar sanırım bu isteğimi karşılıyor. Bütçem maksimum 6500₺.

Bir sorum daha olacak, alacağım MacBook 2-3 sene sonra muhtemelen yeni güncellemeyi desteklemiyor olacak. Güncelleme desteği kesilince yüklediğim programlarda sıkıntı yaşar mıyım?

Windows tabanlı laptop önermeyin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulamaların durumu karışık. Bazı uygulamalar en son sürüm macOS'u talep edebilir.
Bkz. Bazı uygulamalar Catalina'nın altında çalışmaz. Benzer şekilde Catalina ile birlikte 32-bit uygulama desteği kesildiği için Mojave üzerinde sorunsuz çalılabilen 32-bit uygulamalar bir anda Catalina'da çalışmaz oldu.

Uzun lafın kısası, uygulama desteği için kesin bir şey söylenemez.

macOS sürümünü biraz uğraşarak destek olmasa bile yükseltebilirsin. macOS sürümlerine büyük bir güncelleme gelmediği sürece uygulama desteği devam edecektir. Bu büyük güncelleme en son macOS X ile beraber geldi. Önceden kedi isimlerini veriyorlardı artık bölge isimlerini veriyorlar. Bu tip güncelleme sıkıntı çıkarır. Ama ara güncellemeler o kadar sorun çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı