Hangi MacBook modeli alınmalı?

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
Kullanım amacı tamamen günlük kullanım. YouTube, Discord, Safari, bazen telefondan bilgisayara dosya aktarımı, ama çoğunluk olarak ders çalışmak için falan. Ben MacBook Air 13 inç M1 modelini düşündüm ancak bu kullanım için fiyatı fazla geldi (32.000TL). Sizce fiyatına göre iyi mi? Bulunduğum ilde neredeyse hiç 2. el yok (diğer illerden kargolamanın vs. sıkıntılı olacağını düşündüm.). Ayrıca MacBook tercih etmemin sebebi bataryasının ve taşınılabilirliğinin çok iyi, rahat ve önemli olması.

M1 de yeter zorlayip M2 de alabilirsiniz.

İkinci el eski temiz Air'lere bakabilirsiniz. Ders çalışmak için m serisi düzeyinde bir işlemci gerekeceğini düşünmüyorum.

M1 de yeter zorlayip M.2'de alabilirsiniz.

Yok hocam M1 yeterde artar bile.

İkinci el eski temiz Air'lere bakabilirsiniz. Ders çalışmak için m serisi düzeyinde bir işlemci gerekeceğini düşünmüyorum.

Bulunduğum ilde sadece M1 13 inç modelleri yok, eski Air modelleri hala güncelleme alıyor mu peki hocam? Onlara da bir bakabilirim. M1 modeline bakmamın sebebi Apple'ın sitesinde minimum onun satılması.

Alınacaksa M1 Air alın, çünkü neredeyse telefondan bile çok kolay yapılabilecek işler için alıyorsunuz, fazla para ödemeyin derim.

Telefondan ders çalışmak olmuyor :D Ayrıca Windows bilgisayarım artık eskidiği için yeni bir bilgisayar toplamak yerine kolayca kullanabileceğim yeni bir bilgisayar almak istiyorum. M1 Air aklımda ancak eski Air modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? M1 alamazsam 2. El 2020 model i5 veya 2017 model bir i5 düşünüyorum. Eski MacBook modelleri hâla güncelleme alıyor mu? Güncel olması benim için biraz önemli.

Telefondan ders çalışmak olmuyor :D ayrıca Windows bilgisayarım artık eskidiği için yeni bir bilgisayar toplamak yerine kolayca kullanabileceğim yeni bir bilgisayar almak istiyorum. M1 Air aklımda ancak eski Air modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? M1 alamazsam 2. el 2020 model i5 veya 2017 model bir i5 düşünüyorum. Eski MacBook modelleri hâla güncelleme alıyor mu? Güncel olması benim için biraz önemli.

Ayın 26'sında yeni macOS sürümü çıkacak 2018 ve sonrası MacBook'ların hepsi alacak bu güncellemeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı