Hangi Marka Anakart Alınmalı?

Gigabyte Aorus serisi z390 o bütçe için harika bir seçim olabilir.

Evet öyle gözüküyor. Ve de CPU ve GPU ile uyumlu olmalı ki bu yüzden anakart bulmakta zorlanıyorum biraz.
CPU = R5 3600x
GPU = ASUS GeForce ROG STRIX RTX2080 A8G GAMING

Ekran kartı ve işlemcinin ikisine de uyumlu sanırım bu anakart.
Bir de bu Ram'in iyi olacağını düşündüm CPU'm AMD olduğu için :GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Asrock da güzel anakartlar üretiyor bakabilirsin fiyatı da ucuz , gigabyte ile aynı denilebilir.

Bir önceki yanıtımda attığım cevaptan bakabilirsin dostum işlemci ve ekran kartına. Benim için daha önemli olan o ikisine de yeterli ve uyumlu olması öyle bir modeli biliyorsan zevkle bakarım. Yine de teşekkürler.

Markadan ziyade bütçeye göre o mimaride hangi model iyiyse o tercih edilir. Gigabyte ve Asrock BIOS arayüzü Asus ve MSI'a göre biraz karışık gelebilir.

ANAKART = MSI X470 GAMING PRO CARBON AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz (OC) USB3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar

CPU =
GPU = ASUS GeForce ROG STRIX RTX2080 A8G GAMING 8GB DDR6 256 Bit DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

KASA = Cooler Master MasterBox MB511 700W 80 Plus Tempered Glass RGB Led 3x120mm Fanlı Mesh Panel Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA

Peki bu anakarta bu CPU ve GPU'yu taksam, ardından bu kasaya koysam herhangi bir sorun olur mu ?

Son düzenleme:
ANAKART = Gigabyte Z390 AORUS ELITE Intel Z390 Socket 1151 DDR4 4266MHz(O.C.) Anakart - Vatan Bilgisayar

CPU =
GPU = ASUS GeForce ROG STRIX RTX2080 A8G GAMING 8GB DDR6 256 Bit DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

KASA = Cooler Master MasterBox MB511 700W 80 Plus Tempered Glass RGB Led 3x120mm Fanlı Mesh Panel Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA

Peki bu anakarta bu CPU ve GPU'yu taksam, ardından bu kasaya koysam herhangi bir sorun olur mu ?
O anakartla CPU takamazsın intel anakartı o. AM4 soket anakart alacaksın.

Geri
Yukarı