Hangi Marka Anakart Alınmalı?

Gigabyte Aorus serisi z390 o bütçe için harika bir seçim olabilir.

Evet öyle gözüküyor. Ve de CPU ve GPU ile uyumlu olmalı ki bu yüzden anakart bulmakta zorlanıyorum biraz.
CPU = R5 3600x
GPU = ASUS GeForce ROG STRIX RTX2080 A8G GAMING

Ekran kartı ve işlemcinin ikisine de uyumlu sanırım bu anakart.
Bir de bu Ram'in iyi olacağını düşündüm CPU'm AMD olduğu için :GSKILL 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Asrock da güzel anakartlar üretiyor bakabilirsin fiyatı da ucuz , gigabyte ile aynı denilebilir.

Asrock da güzel anakartlar üretiyor bakabilirsin fiyatı da ucuz , gigabyte ile aynı denilebilir.

Bir önceki yanıtımda attığım cevaptan bakabilirsin dostum işlemci ve ekran kartına. Benim için daha önemli olan o ikisine de yeterli ve uyumlu olması öyle bir modeli biliyorsan zevkle bakarım. Yine de teşekkürler.

Bütçeye göre hangi mimaride hangi model iyiyse o marka tercih edilir. Tecrübesiz kullanıcılar için Gigabyte ve Asrock BIOS arayüzü; Asus ve MSI'a göre biraz karışık gelebilir.

Markadan ziyade bütçeye göre o mimaride hangi model iyiyse o tercih edilir. Gigabyte ve Asrock BIOS arayüzü Asus ve MSI'a göre biraz karışık gelebilir.

ANAKART = MSI X470 GAMING PRO CARBON AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3466MHz (OC) USB3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar

CPU =
GPU = ASUS GeForce ROG STRIX RTX2080 A8G GAMING 8GB DDR6 256 Bit DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

KASA = Cooler Master MasterBox MB511 700W 80 Plus Tempered Glass RGB Led 3x120mm Fanlı Mesh Panel Pencereli MidTower Kasa | ITOPYA

Peki bu anakarta bu CPU ve GPU'yu taksam, ardından bu kasaya koysam herhangi bir sorun olur mu ?

Son düzenleme:
O anakartla CPU takamazsın intel anakartı o. AM4 soket anakart alacaksın.

O anakartla CPU takamazsın intel anakartı o. AM4 soket anakart alacaksın.

Evet farkındayım. Vatan bilgisayar pc toplama sihirbazı otomatik uyumlu gösterince benim de kafam karıştı şu an x470 serisine bakıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…