Hangi marka RX 6600 alınmalı?

Bunu fiyatları araştırırken gördüm ancak hiç yorumu olmadığı için es geçmiştim. Fiyat farkı sitelere göre fazla olabiliyor ancak daha önce alışveriş yapılmış yerleri tercih etmeye çalışıyorum.
O zaman Asus Dual yerine az ekleyip buna bakın:

Soğutmaları arasında çok fark var. Arkadaşım Sapphire modelini aldı aynı oyunda 70 dereceyi görüyor. Tabii bu bir sorun değil. Fakat Asus modeli 55 dereceyi nadiren geçiyor. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.
Bir GPU modeli alinmaz demek için elde tutulan bir argüman olmasi olmasi lazim. 70 derece anormal bir sicaklik değil, 5-10 dereceye doğrudan bir fark demek çok saçma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarinda 5-10 derece fark var.

Neden? Soğutmaları arasında hiçbir fark yok denilebilir.
Yanlış bilgi vermeyin. Soğutmalar arasında çok büyük fark var. Sapphire modeli oyunlarda 83 dereceye kadar çıkıyor kendim deneyimledim XFX, ASUS veya MSI bakabilir.

Bir GPU modeli alinmaz demek için elde tutulan bir argüman olmasi olmasi lazim. 70 derece anormal bir sicaklik değil, 5-10 dereceye doğrudan bir fark demek çok saçma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Attığın videoda bile büyük bir fark var. Sapphire'de sıcaklık fazla ve bu oyunlarda performansı düşürecektir.

Yanlış bilgi vermeyin. Soğutmalar arasında çok büyük fark var. Sapphire modeli oyunlarda 83 dereceye kadar çıkıyor kendim deneyimledim XFX veya MSI bakabilir.

Attığın videoda bile büyük bir fark var. Sapphire'de sıcaklık fazla ve bu oyunlarda performansı düşürecektir.

83 anormal bir sıcaklık mı? Sapphire modelinin termal verimliliği performansa etki etmiyor. Yanlış bilgi vermeyin diyor bir de. :D

İzledin mi?

Pekala. Dediğiniz gibi olsun. Sapphire kart bağlantı yeri sıcaklığı 80 dereceye ulaşırken Asus kart bağlantı yeri sıcaklığı 60-70 arasında dolaşıyor. Mesela Unchearted oyununda Sapphire kartın sıcaklığı 80 dereceyi gördüğü için frekans düşürmeye başladı. Asus kart ise 2600mhz hızında, Bağlantı yeri sıcaklığı 62, Normal sıcaklığı 53 derece de çalışıyor. Yani bu çok büyük fark değilse sizin için büyük fark nasıl olabilir merak ediyorum. Orada ben alınmaz diye bir şey de söylemedim. Alıcının kendi tercihidir. O ucuzdur, bütçesi ona yeter, onu alır. Sadece bilgi verdim. Bu arada iki kart da elimde mevcut. İkisini de kapsamlı test ettim. Her neyse. Kendinize çok iyi bakın ve mutlu olun. Umarım bir gün insanların sizden daha iyi olduğu konuları kabullenirsiniz xd

Bu ısınma meselesi ilginç çünkü Rx 6600 tam yükte test ettim, enerji tüketimi asla 110 watt'ı geçmedi. Yani soğutması zor bir kart değil. Bu kartın mosfetlerini ve fanları aşırı kalitesiz kullanılmış olması lazım ki ısınsın. Neredeyse üfürseniz soğuyacak bir kart (biraz abarttım)

Yeni konular

Geri
Yukarı