Hangi marka telefon alınmalı?

2.000 TL civarında Xiaomi tabikide, 3.000 TL üzerine çıkarsan Huawei.
Fiyattan bağımsız benim sıralamam;
1. Huawei
2. Apple
3. Xiaomi
4. Samsung veya diğer markalar.

Son düzenleme:
Mi 9 Lite modlelinin ekran ve işlemci mimarisi hariç pek artısı yok.
Parça kalitesi yetmez mi? Redmi, her zaman Mi'den daha düşük kalitede kalır. Ayrıca biraz ısınıyor Mediatek işlemci. Optimizasyon sorunu var. O zaman senin dediğine göre bakarsak içine 500 HP motor takılmış Toros, BMW M3'ten daha iyi oluyor😎

Parça kalitesi yetmez mi? Redmi, her zaman Mi'den daha düşük kalitede kalır. Ayrıca biraz ısınıyor Mediatek işlemci. Optimizasyon sorunu var. O zaman senin dediğine göre bakarsak içine 500 HP motor takılmış Toros, BMW M3'ten daha iyi oluyor😎
Örneğe bak 😀

İki telefonda zaten ön arka cam Corning Gorilla Glass 5 ama çerçeve dersen evet Mi 9 Lite daha çünkü metal kullanıyor bunun günlük kullanımda bir eksisi yok bence.

İşlemci konusuna gelince ben kısaca MediaTek bu işlemciyi yapmış diyorum.

Xiaomi'nin üst düzey modelleri Samsung' dan daha güzel, benim düşünceme göre. Alacağım en son telefon Samsung.
Amiral gemisi modellerde Xiaomi şimdiye kadar Samsung'dan asla daha iyi bir cihaz üretemedi. Android tarafında amiral gemisi tarafında iki marka var öne çıkan biri Samsung, diğeri de Huawei'dir. Giriş seviyesinde Samsung iyi değil. Orta ve üst segment cihazlarda da Xiaomi tüm markalardan daha iyi fiyat performans telefonu çıkarıyor.

Parça kaliteleri arasında fark yok. Verdiğin örnek saçma, Redmi ve Mi modellerinden hangisini de aynı donanımları koyarsan vereceği performans aynı olur.

Araba örneği vermişssin de isterse Toros olsun, daha güçlü bir motora sahipse drag yaparsan kendinden bariz daha düşük güçlü bir M3 modelini de geçer. Dengesiz araba olur o farklı bir nokta. Piste koyarsan elbet işler değişir orası ayrı bir konu. Bu konuya da niye değiniyorsam artık telefonla örneklemek içinde herhangi bir mantıklı yanı yok.

CPU ve araba örneği akla zarar bir benzetme.

Valla ben one plus 7 pro kullaniyorum, yurtdisindan aldim; Turkiye'de varsa tavsiye ederim. Cok memnunum kendisinden.

@bitwise OP 7 modeli netteki alışveriş sitelerinde satılmıyor. Sahibinden sitesinde satılıyor, orada fiyatları 3000 TL üstü. Arkadaşın bütçesi 2000 TL. One Plus 7 PRO güzel cihaz. One Plus 7 modeli de o siteden 2650 TL fiyatından başlıyor. Sahibinden gibi sitelerden de insan gönül rahatlığıyla maalesef telefon alamıyor.

Örneğe bak 😀

İki telefonda zaten ön arka cam Corning Gorilla Glass 5 ama çerçeve dersen evet Mi 9 Lite daha çünkü metal kullanıyor bunun günlük kullanımda bir eksisi yok bence.

İşlemci konusuna gelince ben kısaca MediaTek bu işlemciyi yapmış diyorum.
Amiral gemisi modellerde Xiaomi şimdiye kadar Samsung'dan asla daha iyi bir cihaz üretemedi. Android tarafında amiral gemisi tarafında iki marka var öne çıkan biri Samsung, diğeri de Huawei'dir. Giriş seviyesinde Samsung iyi değil. Orta ve üst segment cihazlarda da Xiaomi tüm markalardan daha iyi fiyat performans telefonu çıkarıyor.

Parça kaliteleri arasında fark yok. Verdiğin örnek saçma, Redmi ve Mi modellerinden hangisini de aynı donanımları koyarsan vereceği performans aynı olur.

Araba örneği vermişssin de isterse Toros olsun, daha güçlü bir motora sahipse drag yaparsan kendinden bariz daha düşük güçlü bir M3 modelini de geçer. Dengesiz araba olur o farklı bir nokta. Piste koyarsan elbet işler değişir orası ayrı bir konu. Bu konuya da niye değiniyorsam artık telefonla örneklemek içinde herhangi bir mantıklı yanı yok.

CPU ve araba örneği akla zarar bir benzetme.
Çerçeve dışında başka neresini karşılaştırmış olabilirim, söylermisin? O zaman madem aynı kalitede neden Redmi Note 8 Pro 2000₺ ve Mi 9 T, Redmi Note 8 Pro'dan daha düşük güçte olmasına rağmen 2700₺'den satılıyor? Siz tabi yalnızca fiyatı ucuz olsunda ne olursa olsuna baktığınız için ne desem anlamazsınız. Redmi Note 7'yi de böyle övüyordunuz, ekranda sararma sorunu başlayınca kimsenin sesi çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı