Hangi Marka UPS Alınmalı?

1500 2000 Va Ups senin sistemin için çok abartı, o sisteme monitör dahil 850 Va güç kaynağı yeterli. 850 Va 510 watt a denk gelir senin sistemin yaklaşık güç tüketimi 350 400 watt fazla para vermene gerek yok. 2 yıldır bunu kullanıyorum. Ayrıca elektrik kesintisinde otomatik devreye girer sistemin kapanmaz. İmzamdaki sistemi 30 dakikaya yakın çalıştırabiliyor.

Tunçmatik Lite Iı 850Va Line Interactive Ups (Tsk5201) Fiyatı
Fotoğrafını attığım güç kaynağını alsam sesi rahatsız eder mi?

Kardeşim böyle işler ucu ucuna getirilmez. Sistem 500 W tüksetse bile bu işin verimlilik kısmı falan var. 2000 VA çok rahat olur ama istersen 1500 VA üstü de alabilirsiniz.
Ucu ucuna diye bir şey söz konusu değil fazladan yaklaşık 100 Watt var zaten bu az bir rakam değil ben dediğim gibi kendi sisteminde bunu kullanıyorum hadi arkadaş 1000Va olanı alsın ama 1500 ler 2000 ler tamamen israf olur. Bu işlerden hiç anlamadığın kesin sen şu an arkadaşa fazladan 300 TL fazla para öde diyorsun başka hiçbir şey değil. Ayrıca adamın 80+Bronz güç kaynağı var. O sistemin yanına monitör, modem ve yazıcı bile eklesen yine de fazlasıyla yeterli gelir. Fazla para vermek istiyorsa da kendisi bilir.

Ucu ucuna diye bir şey söz konusu değil fazladan yaklaşık 100 Watt var zaten bu az bir rakam değil ben dediğim gibi kendi sisteminde bunu kullanıyorum hadi arkadaş 1000Va olanı alsın ama 1500 ler 2000 ler tamamen israf olur. Bu işlerden hiç anlamadığın kesin sen şu an arkadaşa fazladan 300 TL fazla para öde diyorsun başka hiçbir şey değil. Ayrıca adamın 80+Bronz güç kaynağı var. O sistemin yanına monitör, modem ve yazıcı bile eklesen yine de fazlasıyla yeterli gelir. Fazla para vermek istiyorsa da kendisi bilir.
600W = 1000 VA diye biliyorum ben hatam varsa söyler misin?

Düzenleme: Gene de minimum 1000 VA alması faydasına olur.

600W = 1000 VA diye biliyorum ben hatam varsa söyler misin?

Düzenleme: Gene de minimum 1000 VA alması faydasına olur.

Doğru UPS lerdeki VA değeri 0,6 ile çarpıldığı zaman Watt cinsinden karşılığını bulmuş olursunuz.
Ekran kartı yaklaşık 300 Watt güç tüketir (Maksimum yükte)
İşlemci 65 Watt (i7 6700 - yük altında)
LCD monitörler yaklaşık 30 Watt
Anakart 15 Watt
Onun dışında ram, hdd, ssd, fanlar vs 50 Watt
Yaklaşık 460 Watt
Yani 850VA (=510 Watt) bir UPS işini görür param var almışken daha güçlüsü olsun dersen (tamamen keyfi olarak) 1000VA (=600 Watt)da alabilirsin. Karar sana ve bütçene kalmış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı