Hangi Millet/Devletlerin derin yapıları var?

Yusuf Koçoğlu

Hectopat
Yer
Karamürsel
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Saygıdeğer dostlar, gördüğünüz okuduğunuz derin devletler, yeraltı tarikatları ve örgütleri, milletlerin derin yapıları var mı? Bu yapılanmaları nerede görüyorsunuz? Hakkında neler biliyorsunuz? Fikirlerinizi önemsiyor ve merak ediyorum. Teşekkürler.

Saygıdeğer dostlar, gördüğünüz okuduğunuz derin devletler, yeraltı tarikatları ve örgütleri, milletlerin derin yapıları var mı? Bu yapılanmaları nerede görüyorsunuz? Hakkında neler biliyorsunuz? Fikirlerinizi önemsiyor ve merak ediyorum. Teşekkürler.
Sanırım "Derin Devlet" yapısından bahsediyorsun.
Amerika,Almanya,Rusya ve diğer güçlü Avrupa ülkeleri.

Sanırım "derin devlet" yapısından bahsediyorsun.
Amerika, Almanya, Rusya ve diğer güçlü Avrupa ülkeleri.

Hocam derin devlet aynı zamanda tapınak şövalyeleri mesela. Bunun gibi tarikat ve örgütler. Bilgi paylaşımı yapalım hem de bilgilerimizi pekiştirelim. Şunuda soralım çinliler farslar ve türkler asırlardır dünyada güçlü bir şekilde durmuş milletler her zaman varlıklarını güçlü bir şekilde sürdürmüşler. Bu milletlerin meclisleri yapıları olabilir mi?

Haşhaşiler ve İsrail Devleti'nin istihbarat teşkilatı: Mossad.

Mesela hocam mossad İsrail devleti'için değil doğrudan siyonist akıl için çalışır. Çünkü tüm yahudiler siyonist değil bazı yahudiler İsrail devletine dahi karşı. Mossad'ın faaliyetleri siyonizm içindir bunuda dipnot vermiş olalım.

Mesela hocam mossad İsrail devleti'için değil doğrudan siyonist akıl için çalışır. Çünkü tüm yahudiler siyonist değil bazı yahudiler İsrail devletine dahi karşı. Mossad'ın faaliyetleri siyonizm içindir bunuda dipnot vermiş olalım.
Peki ya Haşhaşiler? Hasan Sabbah? Bana göre Hasan Sabbah hiç şüphesiz ilginç bir kişiliktir. Gerek yaptıkları/yaptırdıkları olsun, gerek zekası olsun beni kendine hayran bırakmayı başarmıştı.

"Güvercin Gerdanlığı" diye bir kitap okumuştum. Kitap, Kelheim Dükü: I. Ludwig'in hançerlenmesinden ve bu olayın sorumlularından bahsediyordu. Sorumlular ise Templier Şövalyeleri ve Haşhaşilerdi...

Peki ya haşhaşiler? Hasan sabbah? Bana göre Hasan sabbah hiç şüphesiz ilginç bir kişiliktir. Gerek yaptıkları/yaptırdıkları olsun, gerek zekası olsun beni kendine hayran bırakmayı başarmıştı.

"Güvercin gerdanlığı" diye bir kitap okumuştum. Kitap, kelheim dükü: I. Ludwig'in hançerlenmesinden ve bu olayın sorumlularından bahsediyordu. Sorumlular ise templier şövalyeleri ve haşhaşilerdi...

Hocam doğrudur. Biraz komplo teorisine kaçacak belki ama şunu okumuştum. Hassan sabbah ve nizamı mülk tanışıklılardır. Hatırlıyacaksınız nizamı mülk melikşahı desteklerken hassan sabbah diğer kardeşini(adını hatırlamıyorum) destekliyordu. Ama Türk derin yapısı tarafından seçilen nizamı mülk ve melikşah seçiliyor. Dikkat ederseniz hassan sabahın nizamı mülk ve melikşaha şahsi kin ve nefreti var. Sabahhın bitirileme misinin sebebide nizamı mülk ile dönemin en modern en lüks eğitimini almışlar. Sabahhın bir suikastçı olduğunu unutmamak gerek yani düşmanınızı onun taktikleri ile yenemezsiniz sabbahda bu yüzden bitirilemedi.
Tüm "devletlerin".

Peki devlet nedir hocam? Her ülke devlet midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı